Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 10:42 pm     

ten teścik wykonujesz na ziemi, leżąc na plecach
Odwodzenie ramienia - ruch ramienia w wyniku którego oddala się ono od osi ciała
czyli jak podnosisz na bok ramie masz odwodzenie, jak opuszczasz to masz przywodzenie
Nogi mogą być zgięte w st. kolanowych by odcinek lędźwiowy przylegał do ziemi, ramiona proste wzdłuż tułowia i wykonujesz na ziemi ruch odwodzenia aż do momentu zetknięcia się obu rąk nad głową

co do prowadzenia tych łokci to może tu wkleję fragment arta z t-nation

Cytat:
The second area of discussion involves the relationship between elbow angle and body position. The question is whether the arms should be held close to the body or at 90 degrees from the body. The answer depends on the motivation for doing the bench press in the first place. If the goal is to increase bench press poundage, keep the arms closer to the body, usually at a 45-degree angle:

This technique allows a backward push at the very bottom of the bench press and utilizes the anterior deltoids, along with the chest.

If muscular development of the chest is the objective, then benching with the arms out at 90 degrees from the body will put more stress on the pectorals and, therefore, increase chest development:

Furthermore, varying the angle throughout your training cycle will achieve different effects.

from: www.t-nation.com


w skrócie piszą że ułożenie łokci zależy od celu ćwiczenia... jeśli ćwiczenie ma na celu kształtowanie czy też podnoszenie większych ciężarów łokcie powinny być prowadzone bliżej ciała pod kątem ok 45st, co zapewni lepszą stabilizacje i włączy do pracy wraz z klata mm. naramienne przednie.
Jeżeli chcemy skupić się na rozwoju głównie mm piersiowych ramiona powinny być prowadzone na bok /kat ok 90st / co pozwoli na zwiększenie głównie pracy mm piersiowych a zmniejszy wkład mm wspomagających ruch
- to tak w skrócie = jak coś pojebałem to sorry but my english is not very well lokurvaa
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Sty 04, 2011 10:41 am     

but my english is jako tako so I understood.. test zdalem na 6.. dodam ze dopiero od niedawna w ogole zaczalem te lopatki spinac, wczesniej robilem duzo barkiem, dlatego barki mam mocne bardzo, klate slaba.. teraz chce to nadrobic, z tym ze robilem do tej pory wlasnie tak jak na pierwszym schemacie-lapy przy ciele.. sprobuje dzisiaj na gornym skosie z lapami w linii prostej..
 
 
       
sunclub

SOGI: 182

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 772
  Wysłany: Wto Sty 04, 2011 4:26 pm     

zawsze lopatki spinac mocno, jeszcze kiedys czytalem ze zawodnicy w amerykanskich federacjach robia jakies cwiczenie na plecy przed wyciskaniem, ma to wg. ich usztywnic cala pozycje na lawce, dobrze by bylo gdyby 666 sie wypowiedzial co o tym mysli.
Ja tam nie mam problemu z barkami od kiedy mostek zabiera mi 2/3 ruchu :-D
_________________

 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Sty 04, 2011 10:03 pm     

dobra, zrobilem jak trzeba, dzieki:)
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11