Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Pią Gru 31, 2010 8:03 pm   prawidłowa technika  

Panowie mam pytanie odnośnie prawidłowej techniki dwóch ćwiczeń partii naramiennej.Chodzi o wyjaśnienie jak prawidłowo wykonać unoszenie hantli w opadzie tułowia(w tym ćwiczeniu kombinuje maksymalnie w celu znalezienia odpowiedniej pozycji przy której tylny akton był solidnie obciążony,próbowałem wykonać te ćwiczenie na hantlach stojąc oraz hantlem leżąc czy na wyciągu).Zależy mi na poprawie tej partii ponieważ jest ona często zaniedbywana,a dzięki niej nasz bark wygląda pełniej.Kolejnym ćwiczeniem z którym mam problem jest unoszenie sztangielek bokiem w górę.Nieraz czuję dobrze akton boczny podczas wykonywania tego ćwiczenia,ale z nim również kombinuję by jego wykonywanie porządnie obciążało mięsień.Prosiłbym o cenne nawet najbardziej drobiazgowe uwagi ,które pomogłyby mi wyeliminować niedociągnięcia w tych ćwiczeniach.A tak na marginesie to sądzę,iz dobrym pomysłem byłoby stworzenie nowego działu w którym byłyby zawarte cenne uwagi odnośnie prawidłowej techniki wszystkich partii w poszczególnych ćwiczeniach.W końcu technika to podstawa.
 
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Gru 31, 2010 8:58 pm     

Mozesz wrzucic jakis filmik z tych ćwiczeń ?
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 11:15 am     

przy unoszenie w opadzie pamietaj aby łokcie ciagnac maksymalnie do przodu... rece maja byc tak ułożone, zeby miedzy tułowiem a koscia ramienna był kąt 90 stopni... ludzie czesto łokcie ciagna do tyłu przez co pracuja czworoboczne i cwiczenia bardziej przypomina wiosłowianie... pamietaj aby ramiona unosic jedynie do poziomu bo tylko do tego momentu pracuje tylny akton naramiennych i robic pauze w szczytowym momencie ruchu...

nie nakladaj za duzych ciezarów bo tylny naramienny to słaby miesien i łatwo przeniesc prace na inne silniejsze miesnie...


unos na bok i wykonuj tzw. Nawrocenie czyli ruch wylewajacy... unosisz sztangielki i w trakcie unoszenie stopniowo zaczynasz kierowa kciuk do dołu... w szczytowym momencie ruchu dłoń ma byc skierowana wierzchem jak najbardzie w przod... tak jakbys mial szlanka i chcial wylac z niej wode...

mam nadzieje, ze w miare jasno sie wyraziłem :-P ciezko tak przez internet wytlumaczyc...

sprobuj i daj znac czy lepiej

pzdr!
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 3:12 pm     

przy unoszeniu na bok ręka powinna być wyprostowana czy lekko ugięta? i czy szczytowy ruch powinien kończyć się na wysokości barku czy wyżej trochę?czy łokcie powinny przez cały ruch być w linij prostej z tułowiem czy powinny stopniowo w miarę unoszeni wychodzić poza tulów?
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 3:44 pm     

ja mam minimalnie zgiete ramiona aby nie wywolywac przeciazen w stawie lokciowym, przy wiekszych ciezarach

ruch do wysokosci barku dokladnie tak jak piszesz bo tu sie konczy praca naramiennego... reszta idzie w miesnie czworoboczne, ktore rotuja łopatke

przy unoszenie na bok ja minimalnie prowadze lokcie przed tułowiem aby maksymalnie wylaczyc z pracy kaptury
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 5:42 pm     

A czy a tym cwiczeniu łokcie i dlonie mają byćw jednej linji czy dlonie w ostatniej fazie mający być wyżej niż łokcie?
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 6:09 pm     

łokcie ZAWSZE maja byc wyzej od dłoni... ciagnij ramionami do góry...

spróbuj takich technik i daj znac czy czujesz lepiej prace odpowiednich aktonów miesnia naramiennego

powodzenia

pzdr!
 
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Nie Sty 02, 2011 5:22 pm     

tutaj sie dopisze.. powiedzcie mi czy przy wyciskaniu na klatke (sztanga i hantle) w treningu kulturystycznym, spinacie lopatki? jak widze na niektorych filmikach jak wyciskaja kulturysci hantlami to niektorzy spinaja i wtedy wyciskaja po takim trojkacie tak jakby, a niektorzy normalnie sie klada i wyciskaja -wtedy ramiona szeroko........
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 3:15 pm     

?????????????
 
 
       
vhailor

SOGI: 1851

MASTER
don Corleone


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1667
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 3:47 pm     

ja spinam i klata rośnie aż miło :) zawsze. Uważam że wtedy bardziej pracuje klata a jak tego nie robię to barki włączam i potem po jakimś czasie takiego ćwiczenia barki przeciążyłem i mnie bolały a teraz jest ok. Nic nie boli a klata rośnie
_________________
Nie ma op*erdalania się !

dziennik:
http://forumsportowe.us/v...p?p=68862#68862
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 4:42 pm     

pozycja wyjściowa zawsze musi być
łopatki ściągnięte, klata wypięta do przodu
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 5:18 pm     

j.w.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 6:43 pm     

no wlasnie.. i teraz chodzi mi o to czy przy wyciskaniu na gornym skosie jestescie w stanie tak spiac lopatki aby ramiona byly w linii prostej czy po tzw trojkacie? pytam wylacznie o problem "spinanie lopatek a gorny skos"
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 7:47 pm     

normalnie przy każdym skosie musisz dobrze się "usadowić" na ławce
przyjąć prawidłową pozycję wyjściową
łopatki ściągasz, klate wypinasz do przodu
dupa, stopy, plecy dobrze przylegają do ławki

jeżeli nie umiesz łokci prowadzić "na zewnątrz",
tylko idą ci bardziej przy tułowiu to masz jakieś przykurcze

można sprawdzić prostym testem: kładziesz się na plecach, plecy przylegają do podłoża
ręce wyprostowane i przylegające do ziemi... wykonujesz następnie odwodzenie obu rąk aż do momentu zetknięcia się ich nad głową... obie łapy cały czas muszą być prowadzone po ziemi / jeśli oderwiesz, zegniesz w st. łokciowym itp - test oblany
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Sty 03, 2011 9:17 pm     

bezimienny.. nie kapuje tu tego sposobu-testu.. nie rozumiem pojecia odwodzenie i tego ze lapy przylegaja do ziemi jak leze na lawce..:)...... mi sie wydaje ze potrafilbym moze i prowadzic rece w linii prostej, tylko jak lokcie dam blizej ciala to czuje sie pewniej ze spialem lopatki...:)... generalnie jest tak ze jak sie poloze na lawce i spinam w taki sposob lopatki to nie wyprostuje lokci do konca..
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11