Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
metro

SOGI: 5703

profesjonalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 786
  Wysłany: Czw Lip 14, 2011 9:44 am     

Kiedyś czytałem artykuł (jeszcze w Muscle&Fitness ) w którym Chris Aceto zachwalał fbw jako dobry trening na masę. Z tego co pamiętam to były 3 serie na duże grupy mięśniowe, 2 na mniejsze i maksymalne obciążenia dla zakresu powtórzeń 10-12. To było połączenie fbw i metody Doriana. Może mam na strychu to wydanie, poszukam i jak chcecie to przepiszę artykuł.
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Czw Lip 14, 2011 9:47 am     

to wrzuc jak mozesz.. 666 co mysli o tym?
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:05 am     

666 o ile pamiętam żle się o tym rodzaju trenowania wypowiadał.
ja mam dobre zdanie i często nim leciałem.ale trzeba umiejętnie dobrać regeneracje przy nim.nie przesadzać z treningiem.u mnie to było 1 ćwiczenie na grupe w 3-5 seriach (nie licząc rozgrzewki).trening 3 x tyg.
 
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:44 am     

moze pod sw to byloby lepsze.. ja juz dawno nie robie kulturystycznych treningow a raczej wytrzymalosc silowa taka.. to moze i sprobuje tego gowna, choc.. sceptyk..
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Nie Sie 28, 2011 2:14 pm     

Wiecie może jaki jest wpływ interwałów na serce i czy są jakieś przeciwwskazania przy problemach z ciśnieniem?
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Nie Sie 28, 2011 2:18 pm     

napek napisał/a:
Wiecie może jaki jest wpływ interwałów na serce i czy są jakieś przeciwwskazania przy problemach z ciśnieniem?


http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC2640399/


to jest wystarczajaco zajebisty plus HITTow:D wg mnie sa ok na serce,cisnienie raczej powinny obnizac :wink:
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Nie Sie 28, 2011 9:42 pm     

Dobrze wiedzieć, ja sam normalnie wolę interwały od zwykłych aero - ale pytałem o serce i u kobiety.
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Śro Paź 26, 2011 2:24 pm     

Krotko i na temat jakie jest wasze zdanie nt . treningow po dluzszej przerwie (u mnie 2 miesiace) czy lepiej leciec przez pierwszy miesiac treningi wytrzymalosciowe np. FBW czy od razu tradycyjna rozpiska o troche obnizonej intensywnosci i objetosci i liczyc ze jakos to bedzie lokurvaa Pytam poniewaz od kad zaczalem cwiczyc nigdy nie maielm przerwy dluzszej niz 2 tyg az do teraz.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
PSYCHOL

SOGI: 17

świerzak


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 14
  Wysłany: Śro Paź 26, 2011 3:10 pm     

Big, taka moja propozycja:

najlepiej by było gdybyś zrobił 4 tygodniowe wprowadzenie pod kątem rozruchu ogólnego i też wzmacnianie mięśni stabilizujących - masz świetny okres na to właśnie. Nie ma sensu byś robił obiegówki itp. jak już nie jesteś początkujący itp. Podziel na 3 sesje treningowe w tygodniu staraj się dużo mniejszymi ciężarami a dokładnie i kontrolowanie, wolno coś na 12 / 16 powtórzeń. Taki cykl ma sens od 4 do 6 tygodni raczej nie polecam tego na cykl po ciężkim cyklu siłowo, masowym jako zamiennik na cykl regeneracyjno, wypoczynkowy. Najlepiej robić właśnie jako wstęp do grubszych targań żelastwa.

Poczytaj o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie stabilizujące jakie są wersje na poszczególne grupy mięśniowe - bardzo fajna sprawa zwłaszcza, że te mięśnie głównie uczestniczą w codziennym życiu a wielkimi ciężarami tego nie wyćwiczysz - Powszechne zjawisko na pakerniach np. to, że koleszka ciska przysiad z 160 sztangą a jak weźmie na rozgrzewkę sam gryf to ciężko mu ustać i zrobić poprawnie dupą do ziemi kontrolowanie :) itp. przykłady.

Fajna opcja i po takim 4 tygodniowym cyklu można wskoczyć na bombkę :P

Ogólnie ja osobiście dużo zyskałem na cyklach wzmacniających mięśnie stabilizujące robisz krok w tył w sumie ze względu, że trochę obwody lecą nie ta pompa itp., ale później robisz kilka w przód więc się opłaca zwłaszcza, że też mniej podatny na kontuzję jesteś i ogólnie bardziej sprawny!
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Czw Paź 27, 2011 5:13 pm     

Polecisz jakieś źródło? Bo moja paksa była ostatnimi czasy (przez kontuzję) mocno rekreacyjna.
 
 
       
Kevo 

SOGI: 1

świerzak

Wiek: 50
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 1
  Wysłany: Pią Lis 04, 2011 3:15 pm     

FBW to niezły trening, pod warunkiem pozostawienia czasu na regenerację. Najlepiej w systemie CLP (ciężko, lekko, pośrednio).
Czyli: w poniedziałek CIĘŻKO na 100%CM (ja wtedy stosuję rest-pause z DoggCrapp w celu maksymalnego skatowania), w środę LEKKO na 50%CM (regeneracja - to ma być lightowy trening z pozostawieniem dużego zapasu sił), w piątek POŚREDNIO na 75%CM.
I w kolejny tydzień abarot, starając się dodać trochę ciężaru do poniedziałkowego maxa.

Natomiast stosowanie FBW trzy razy w tyg. na maxa, to porażka technologiczna :-D
 
 
       
kutan86

SOGI: 9497

świerzak

Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 39
  Wysłany: Śro Lis 16, 2011 9:02 pm     

Panowie... chce zrobic priorytet na ramiona.
Myslalem nad czyms takim tylko nie wiem czy to ma sens

Poniedzialek barki biceps
Worek plecy triceps
Sroda nogi
Czwartek klatka
piatek bic + tric

Zastanawiam sie tylko czy nie bedzie tego za duzo. Moze zrobic tak ze w jednym tygodniu robie 2x trica a w drugim 2x bica. A moze jakies inne propozycje?

Pozdro i z gory dzieki za pomoc ;)
 
 
       
vir88 

SOGI: 5623

świerzak

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 165
  Wysłany: Czw Lis 17, 2011 8:56 am     

Ja proponuje takie coś:

poniedziałek-klatka,barki,triceps
wtorek-plecy, biceps
środa-wolne
czwartek-nogi
piątek-biceps i triceps

w poniedziałek i wtorek na bic i tric zrób tylko 1-2 ćwiczenia w sumie 5-6 serii, ale staraj się je zrobić maksymalnie intensywnie w piątek proponuje w superseriach.
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Czw Lis 17, 2011 12:14 pm     

vir88 napisał/a:
Ja proponuje takie coś:

poniedziałek-klatka,barki,triceps
wtorek-plecy, biceps
środa-wolne
czwartek-nogi
piątek-biceps i triceps

w poniedziałek i wtorek na bic i tric zrób tylko 1-2 ćwiczenia w sumie 5-6 serii, ale staraj się je zrobić maksymalnie intensywnie w piątek proponuje w superseriach.


dobre polaczenie z priorytetem na lapy, robilem kiedys ten trening. w zasadzie lapy masz spompowane caly tydzien :mrgreen:
_________________
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Pią Lis 25, 2011 8:29 pm     

jak sie robi dynamikę w pompkach na poręczach ?
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10