Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Czw Sty 20, 2011 4:29 pm     

tomczer17 napisał/a:
no wlasnie to mnie zastanawialo od lat. myslalem ze skoro cos sie sprzedaje dobrze to poprawiaja sklad w celu ulepszen a zawsze po takiej poprawce lipe odstawiali. nie wiem czy nikt nie mysli przyszlosciowo czy kazdy tam sie kieruje tylko jedna zasada nachapac sie ile wlezie i zniknac


wiekszosc niestety taka zasade wyznaje :grin: zarobia co swoje a pozniej leza i sie lenia .

napek napisał/a:
666 napisał/a:
FAjny artykul.


Prowokacja! ;)

A ja nie mogę tyle czytać o tych suplach, bo to się skończy tak, że już nic nie będę odkładał, chodził do roboty w podartych łachach i tylko suple zamawiał!

He he


ja juz od 17 lat jestem na to chory :mrgreen:
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Czw Sty 20, 2011 10:39 pm     

666 nie przerażaj mnie nawet! Mam nadzieję, że rozpierdolę hierarchię zawodową w try mi ga, bo chajs się przyda, a samo nie urośnie!

666 napisał/a:
tomczer17 napisał/a:
no wlasnie to mnie zastanawialo od lat. myslalem ze skoro cos sie sprzedaje dobrze to poprawiaja sklad w celu ulepszen a zawsze po takiej poprawce lipe odstawiali. nie wiem czy nikt nie mysli przyszlosciowo czy kazdy tam sie kieruje tylko jedna zasada nachapac sie ile wlezie i zniknac


wiekszosc niestety taka zasade wyznaje :grin: zarobia co swoje a pozniej leza i sie lenia .


Ale to wynika tylko z tego, że w większości krajów, zwłaszcza europejskich, trudno jest wejść na rynek ze względu na ograniczenia (np. w PL w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej) i setki koncesji, które trzeba spełnić.
Druga sprawa, nawet w bardziej liberalnych rynkach, tj. kapitał. Chory system utrudnia pozyskiwanie np. pieniędzy z pożyczek, nadzór finansowy działa tak, a nie inaczej - prowadzi to do tego, że rynek jest szczelniejszy, trudniej na niego się dostać. Gdy się ktoś już dostaje, to potrzebuje krótkiego czasu, by konkurencją pozyskać klientów, a potem ma już markę i pozycję na szczelnym rynku - może robić wały.
To powoduje jeszcze większą regulację branży, jeszcze więcej przepisów, jeszcze więcej wymogów, które trzeba spełnić - czyli wejść jest jeszcze trudniej - i jest coraz gorzej :)

Nigdy nie myślałem, że będę liberalizm gospodarczy postulował na forum o suplach :)
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Sty 21, 2011 12:20 am     

masz racje w tym co piszesz. Ale sa drzwi boczne zawsze prze ktore nie kazdy moze przejsc :cool:
 
 
       
Hardlike

SOGI: 3265

świerzak

Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 178
  Wysłany: Sob Sty 22, 2011 12:15 am     

donpitbull napisał/a:
Bardzo dużo osób zauważa, że z co raz dłuższym stosowaniem, beta alanina przynosi lepsze rezultaty. Zwłaszcza chwalą ją ludzi ćwiczący pod kątem siły.
Jest to suplement do stosowania długotrwałego.


Potwierdzam, osobiscie 10-11 tyg na tym byłem w dawkach ~1.5-2.5g dziennie.... pierwszy tydzień nie mogłem chodzic bo mi łydki igły scinały, potem już było wmiare ;)

Celem, by łwzrost wytrzymałosci i siły pod mate, przy 77 kg diete na 3.5kcal miałem produkty kompatybilne z grupą krwi 0.

Wrażenia:
Na treningu niezniszczalny, obwody na siłowni leciały szybko, krótkie przerwy ~2 min miedzy nimi (jeden sklada sie z ok 11 cwiczen po 14-40 powt kazde)

Sylwetka - na znaczny plus, ubicie mięśni, spadek tkanki tłuszczowej, wzrost siły i wyrzymałości,

Ogólnie dla mnie graal wśród suplementów, działa powoli bardzo, ładny efekt, ale niestety moj organizm reagował wymiotami od początku stosowania... na początku aploikowałem to bezpośrednio, smak pozostający prowadził do wymiotów, nastepnie rozpuszczalem to w soku, to podczas jazdy autobusem odruchy były.... cykl wykonany i tak ;)


pzdr
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Sob Sty 22, 2011 12:47 pm     

hardlike mowisz o bcaa z bbs czy wogole o beta alaninie?
 
 
       
Hardlike

SOGI: 3265

świerzak

Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 178
  Wysłany: Sob Sty 22, 2011 2:05 pm     

o beta-alaninie. Bcaa nie bralbym 1.5-2.5g ;)
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Sob Sty 22, 2011 2:37 pm     

wszystko widzę się potwierdza
ja nie długo dorzucę do stałej suplementacji BA, systemem 3miechy on i 2tyg off.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Sob Sty 22, 2011 3:02 pm     

hardlike myslalem ze mowisz odnosnie tego zestawu z bcaa z bbs bo tam jest w porcji 10g beta alanina w dawce 2g
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Czw Lip 14, 2011 5:08 pm     

Betaina zwiększa siłę mięśni i ich dynamikę

W badaniu przeprowadzonym na University of Connecticut naukowcy wykazali, że stosowanie suplementu z betainą przez 14 dni (1,25 g dwa razy dziennie) zwiększa dynamikę mięśni i ich siłę, co wykazano w ćwiczeniach takich jak wyciskanie na ławeczce – siła i dynamika wyciskania, skok pionowy i przysiady. Wyniki porównano z uzyskanymi przez ochotników z grupy stosującej placebo (nieaktywną postać betainy).

Betaina (znana również jako TMG, lub trimetyloglicyna) to aminokwas występujący w pszenicy, szpinaku, skorupiakach i burakach cukrowych. Związek ten jest istotnym regulatorem stanu nawodnienia organizmu. Jego dodatkową funkcją jest zmniejszanie poziomu substancji zapalnej, zwanej homocysteiną. Homocysteina to związek, którego duża ilość w organizmie zwiększa ryzyko choroby wieńcowej. Hodowcy wykorzystują betainę, aby zwiększać masę mięśni zwierząt hodowlanych. Substancja ta razem z glutationem bierze udział w reakcjach detoksyfikacji w wątrobie. Udowodniono również, że zapobiega depresji.

Betaina to istotna substancja odżywcza, szybko wchłaniania i wykorzystywana jako związek regulujący poziom płynów, która bierze udział w reakcjach wspomagających prawidłowe funkcjonowanie wątroby, serca i nerek. TMG obniża poziom homocysteiny we krwi i może poprawiać kondycję fizyczną.

(„Journal International Society of Sports Nutrition”, 7: 27, 2010)

Beta-alanina podnosi osiągi w ćwiczeniach o wysokiej intensywności

Alanina to aminokwas dostarczający energii podczas treningu i przeciwdziałający zmęczeniu nerwowo-mięśniowemu. Dzieje się to poprzez podnoszenie poziomu karnozyny w tkankach. Z kolei karnozyna, składająca się między innymi z alaniny, to ważny antyoksydant, który chroni komórki przed zniszczeniem oraz działa jako bufor dla kwasów odpowiedzialnych za zmęczenie.

Po przeanalizowaniu wyników kilku eksperymentów, brazylijscy naukowcy doszli do wniosku, że beta-alanina to skuteczny suplement zapobiegający zmęczeniu w trakcie ćwiczeń o wysokiej intensywności. Dawka optymalna to 6,4 g dziennie, podzielona na cztery mniejsze porcje po 1,6 g. W takiej ilości suplement podnosi poziom karnozyny we krwi o około 30%. Suplementy beta-alaniny mogą poprawiać osiągi poprzez zwiększanie siły i rozmiarów mięśni, a także poprzez zapobieganie gromadzeniu się kwasów podczas intensywnych ćwiczeń.

(„Medicine Science Sports Exercise”, 42: 1162–1173, 2010)




Więcej powtórzeń dzięki suplementom z beta-alaniną


W wielu drużynach sportowych oraz podczas kursów dla trenerów osobistych wykorzystuje się testy wytrzymałościowe w podnoszeniu ciężarów – robi się to, aby zmierzyć siłę i osiągi. Najlepszym przykładem jest łączony test stosowany w NFL, podczas którego wykonuje się między innymi maksymalną ilość wyciskań na ławce z ciężarem 102 kg. Wytrzymałość podczas podnoszenia ciężarów mogą podnieść suplementy z alaniną. Jest to aminokwas wspomagający dostarczanie energii podczas ćwiczeń fizycznych. Wątroba przetwarza go na cukier we krwi podczas procesu zwanego cyklem glukoza–alanina. Alanina nie jest wykorzystywana podczas syntetyzowania enzymów czy tkanki mięśniowej, wspomaga jednak odżywianie mięśni kurczących się podczas ćwiczeń. Badacze z College of New Jersey doszli do wniosku, że suplementy beta-alaniny zwiększają wytrzymałość mięśni podczas treningu siłowego (np. maksymalną ilość powtórzeń podczas wykonywania przysiadów). Sprawnym mężczyznom uczestniczącym w czterotygodniowym programie treningowym podawano 4,8 g beta-alaniny dziennie. Badani wykonywali po sześć serii przysiadów składających się z dwunastu powtórzeń na 70% swoich maksymalnych możliwości. Podczas testu wytrzymałości mięśni grupa przyjmująca suplementy zrobiła 22% więcej powtórzeń niż grupa placebo. Ponadto siła nóg badanych z tej grupy wzrosła dziewięć razy bardziej. Suplementy alaniny nie miały wpływu na hormon wzrostu, kortyzol czy testosteron. W innych badaniach stwierdzono jednak, że duże dawki beta-alaniny (10 g dziennie) powodują mrowienie i drętwienie skóry.
(International Journal Sports Medicine, w druku; publikacja online 11 czerwca 2008)

Beta-alanina nie wpływa na kondycję w powtarzanym sprincie



Wielu sportowców zażywa suplementy zawierające alaninę, aby poprawić kondycję, wierząc, że dzięki temu zwiększą siłę mięśni i ich wielkość, a także zapobiegną gromadzaniu się kwasów w trakcie ciężkich ćwiczeń. Alanina jest aminokwasem dającym energię podczas wykonywania wysiłku fizycznego i zapobiegającym zmęczeniu mięśni poprzez zwiększanie stężenia karnozyny w tkankach. Karnozyna to ważny antyutleniacz chroniący komórki przed zniszczeniem i buforujący kwasy przyczyniające się do zmęczenia mięśni. Kaitlin Sweeney wraz z naukowcami z University of Wisconsin-La Crosse odkryła, że stosowanie beta-alaniny (w dawce 6 g na dzień przez pięć tygodni) nie wpływa na kondycję w trakcie powtarzanego sprintu na bieżni. Wyniki tego oraz kilku innych badań udowodniły, że beta-alanina najprawdopodobniej nie jest efektywnym suplementem poprawiającym kondycję fizyczną.
(„Journal Strength Conditioning Research”, 24:79-87, 2010)


:idea:

moze w koncu wystawicie na stronie betke PXS,bo kosi kolesia,a moze wiecej osob by chcialo heheheh

ja niestety jestem za bardzo wrazliwy na bete :-(
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:49 am     

lap troche sogow za art. Betka z PxS narazie to rarytas nie dla wszystkich, a przez wyjatowko czysty surowiec klepie nieziemsko :mrgreen:
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:55 am     

666 napisał/a:
lap troche sogow za art. Betka z PxS narazie to rarytas nie dla wszystkich, a przez wyjatowko czysty surowiec klepie nieziemsko :mrgreen:


wlasnie slyszalem,wiec wypadaloby wrzucic do sklepu jak najszybciej,bo juz jedna opinie znam,ze rakieta jak wszystko z pxs :cool:

dzieki :razz:
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
VSOP 

SOGI: 0

profesjonalista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 615
  Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:56 am     

beta pxs bardzo dobra :) wczoraj bylem troche pelny po posilku przed tren ale i tak bylo zajebiscie :) dzis dam na prawie pusty przed tren i zobaczymy :)

EDIT po treningu
przed tren poszo 4g bety z pxs i 6g argininy pxs + 1 kaps GET'a. dla mnie beta rewelacja. od poczatku bylo czuc mrowienie pierw na twarzy i stopniowo w doł :) nie czulem takiego zmeczenia jak zawsze, moglem wykonac wiecej serii i powtorzen, przerwy miedzy seriami tez krosze. dobrze bylo czuc miesien, mocne mrowienie wszystko jak trzeba, aż chcialo sie cwiczyc. po tren poszlo tak z 3g betki i do teraz troche swedzi wszystko, ale juz mniej :) ogolnie suplement uwazam za zajebisty, spelnil moje oczekiwania. dodam ze jestem na redukcji i taki suplement jest mi bardzo pomocny. bardzo go polecam bo cena doslownie malutka za tak zajebisty suplement. :)
_________________
Train like a champion today
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Pią Lip 22, 2011 3:50 pm     

Beta pxs rewelka, po prostu nieziemski trenig polecial, wydolnosc i regeneracja miedzy seriami wprost nieslychana. wlacze do pary c-bola i sie zobaczy co bedzie dalej:)) produkt wart polecenia z pelna odpowiedzialnoscia.
_________________
 
 
       
VSOP 

SOGI: 0

profesjonalista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 615
  Wysłany: Pią Lip 22, 2011 6:38 pm     

ja juz z tego suplementu nigdy nie zrezygnuje :D

@borkow66 na ile przed tren bierzesz bete i ile gramów ?
_________________
Train like a champion today
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Pią Lip 22, 2011 8:25 pm     

VSOP napisał/a:
ja juz z tego suplementu nigdy nie zrezygnuje :D

@borkow66 na ile przed tren bierzesz bete i ile gramów ?


20-30 minut przed treningiem, 4-5 gr i tyle samo po treningu
_________________
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10