Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:05 pm   spostrzezenia suplementacji wielomiesiecznej na prod pitbull  

jak w temacie.. mysle ze moje spostrzezenia beda bardzo pomocne dla wszystkich, pamietam jak tomczer kiedys byl ciekawy opinii kogos , kto dlugi czas suplementuje sie aminami, bialkiem, gainerem niemieckich marek, postanowilem napisac swoje spostrzezenia:
1.suplementuje sie produktami , o ktorych za chwile powiem od ok.. 7 miesiecy.., zaczynajac owa suplementacje osiagnalem bardzo duzo cwiczac na samym jedzeniu.. cwiczylem w ten sposob bardzo dlugo z powodow finansowych, posilek przedtreningowy jadlem 1h 15minut przed treningiem, trening silowy do 70minut, i zaraz posilek potreningowy.., przystepujac do suplementacji mialem bardzo czyste receptory, gdyz do tego momentu przyjalem raptem pare sztuk suplementow..,nigdy tez nie bylem na cyklu sterydowym..

do rzeczy:

2. suplementacja, o ktorej mowa to gainer pxs potreningowo, aminy calodzienne pxs, aminy bcaa pxs, bialko pxs, do kazdego posilku po 10 g (2 kg opakowanie na miesiac).. tą suplementacje prowadzilem przez caly wyzej wymieniony okres (7 miesiecy), oprocz tego wzialem takze mono hansaxsport, mx force w cyklu 2 miesiecznym z 3 buteleczek, pare dni temu skonczylem epi neogenica, dzisiaj przyjalem przed treningiem porcje pump bola (16gram) wraz z porcja mesomorph (13 gram). dodam tez ze mialem dla porownania bialko z hansaxsport (pro 85), i aminy calodzienne z hansy...

3. suplementacji owymi produktami probowalem w roznych konfiguracjach.. byl tu poruszany kiedys temat zwiekszonej podazy bcaa z pxs-a, probowalem tego w duzych dawkach (cale opakowanie bcaa pxs na miesiac). byla opcja bcaa na czczo, przed treningiem, po treningu, byla opcja przed i po treningu (wyobrazcie wiec sobie te dawki, skoro cale opakowanie wystarczalo na miesiac -porcje paronastogramowe).. spostrzezenie: nie widze roznicy w przyjmowaniu tego w porcji 4-6 kap a porcji dwukrotnie wiekszej.. w tej chwili biore 5 kapsow przed ,i 5 po (wystarczy opakowanie na 2 miesiace) i efekt jest dokladnie ten sam.. jaki ? zwiekszona regeneracja.. -produkt godny polecenia, bardzo ekonomiczny, nie trzeba tego walic duzo..
3. gainer pxs potreningowo-biore go 90 -100 g po treningu (waze 103 kg)-druga godna polecenia odzywka, natomiast chce powiedziec ze jest ona godna uwagi glownie dlatego ze przyjmujac ją po treningu silowym mozna sobie zrobic aero, po ktorym mozna przyjac posilek.. ( ja tak robie).. dlaczego zwracam na to uwage? bo podczas calej tej suplementacji 7 miesiecznej nie odczulem w zasadzie zadnych specjalnych postepow silowych.. poprawilem sylwetke krecac aero po treningu (dla mnie to podstawa treningu teraz, jak powiedzialem wykorzystuje w ten sposob potencjal gainera), poprawilem regeneracje, natomiast nie pozwolilo mi to wzbic sie na wyzszy poziom treningu (ciezary, wytrzymalosc). i tutaj przechodze do kolejnych produktow..

4.calodzienna suplementacja bialkiem i aminami prostymi.. -wg mnie zbedna!, nic mi nie dala.. odkad z niej zrezygnowalem w duzej mierze (tzn zostawilem dosypke bialka do 3 posilkow w ciagu dnia-2 kg bialka na miesiace) efekt jest dokladnie taki sam jak byl.. taka zwiekszona podaz dobrej jakosci bialek i aminow nie pozwolila mi nawet dolozyc drugiego treningu klatki w ciagu tygodnia w taki sposob, aby czuc postep trenujac klate 2 razy w tygodniu...owszem, moze dla zawodowcoww-koksiarzy, taka podaz bialek i aminow cos daje, bo maja wieksza zapotrzebowanie.. mi to nie dalo nic..

5.mono hansa-nie bralem mono z pxsa, ale wydaje mi sie ze bedzie to dokladnie to samo.. byl niezly efekt po tym mono z hansy

6. mx force-tez byl efekt, ale tez bez szalu... panowie.. wiadomym jest ze jesli przystapicie do treningu po jakims okresie przerwy to i tak zrobicie postepy, natomiast dla mnie kluczowym pytaniem jest czy ta suplementacja pozwala wskoczyc Ci na wyzszy poziom, kiedy osiagnales maks z jedzenia.. wg mnie efekt jesli jest to minimalny, jesli jest.....

7. dodam ze bylem po 2 miesiecznym okresie regeneracyjnym, wiec mowie o tym ze doszedlem do poziomu sprzed suplementacji, i dalej nie poszedlem..

8. epi-bralem samo epi, 3 kapsy dziennie, waze ponad 100 kg jak mowilem..byl postep, ale tez nie szalowy-a to juz przeciez nie suplement...

9. zastanawia mnie dlaczego skoro te bialka sa tak zachwalane i wskazuje sie np na to ze maja w sobie kupe witamin, to mi i tak czasami zdarzalo sie przeziebic...?.... i pamietam jak 666 mowil ze jak sie przeziebi to lyka czosnek z czyms tam.. a on tych bialek je strasznie duzo.....

10. podsumowujac, gainer potreningowo wraz z bcaa w ilosci , o ktorej mowilem.. reszta zbedna, sprawdza sie wiec przekonanie ze suplementacja ma znaczenie przede wszystkim w porze okolotreningowej.. reszta to micha!!....

11. uwagi zywieniowe.. ryz brazowy to lipa.. bialy ma takie same wegle a nie pierdzisz caly dzien z nadmiaru blonnika.. skad wiem? bo jak zjem posilek potreningowy z ryzu brazowego i bialego to po takim samym czasie jestem glodny, a w posilku potreningowym tlusczy nie ma

12. cwiczenie w bluzie i dlugich spodniach to dobra rzecz..

13. prosze pytac... nie wiem czy o wszystkim napisalem.. wydaje mi sie ze jestem obiektywnym, i bardzo dobrym osobnikiem do takiej analizy, gdyz jak mowilem bardzo dlugi okres cwiczylem przy samym jedzeniu,.. zreszta pislaem o tym wyzej.... prosze pytac...
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:09 pm     

co do meso i pump bola.. zrobilem dzisiaj trening plecow z klata, bardzo ciezki.. 30 minut przed treningiem przyjalem meso i pump w ilosci, o ktorej pisalem.. na poczatku lekkie mrowienie, bardzo przyjemne.. , ktore przestalem czuc po paru ciezkich seriach.. serce mi walilo jak popieprzone.. , ale przyjalem to pierwszy raz, moze za miesaic powiem o jakichs efektach, natomiast jesli ktos liczy na pompe utrzymujaca sie przez 8 godzin po treningu to sie rozczaruje.. pompa jest taka sama jak po treningu bez owych zabawek , jesli ktos dobrze cwiczy.. wiec przykro mi... ja tu szalu tez nie widze.. ale zadnego nacpania tez nie czulem.., tylko podniesione cisnienie napewno... caly wywod sprowadza sie do tego ze warto brac gainera i bcaa, i czasem walnac zwykle mono i to wszystko w co mozna wlozyc kase...
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:12 pm     

No ale prawie cała moc brązowego ryżu to właśnie ten błonnik,który ty lekceważysz :P
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:25 pm     

Litwin81 napisał/a:
No ale prawie cała moc brązowego ryżu to właśnie ten błonnik,który ty lekceważysz :P
ale ja mam dosc blonnika, bo rano jem platki owsiane, i wieczorem tez czesto jakies platki wszamie, albo pelnoziarniste pieczywo... mi chodzi o to ze jak w kazdym posilku mialem duzo blonnika ( bo bylo duzo brazowego ryzu oprocz wyzej wymienionego) to czulem sie zle (wzdecia z powodu nadmiaru blonnika)
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 6:24 pm     

z ryżem masz racje na masie tylko biały ryż
brązowy można dać na redukcji, ale też nie obowiązkowo

wielki szacunek za te spostrzeżenia
rzetelnie, przejrzyście opisane wszystko, czarno na białym
kawał dobrej roboty
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 7:20 pm     

pokaż jeszcze jaką dietę masz i trening...
2 miesiące regeneracji ? rozpisz jak wyglądał rok treningowy
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 7:47 pm     

bezimienny napisał/a:
pokaż jeszcze jaką dietę masz i trening...
2 miesiące regeneracji ? rozpisz jak wyglądał rok treningowy


dieta:
1 posilek -platki owsiane, tunczyk, jakies warzywa, albo jablko... warzywa niewyszukane jakies..
2 posilek przedtreningowy-kurczak, ryz bialy, jakies warzywa
3posilek potreningowy-jak wyzej
4posilek jakis ryz z 3 calymi jajkami , albo z pieczywem..
5 posilek jakies wegle z wyzej wymienionych produktow, albo makaron razowy czasem sie zdarzy (choc fakt ze tego nie jadlem dawno) i ryba, jakas panga.. owoc, warzywo.. do tego.. ,lyzka oleju z pestek winogron
6.platki owsiane i znowu najczesciej tunczyk, warzywo, owoc..
w dni nietreningowe w kazdym posilku jest lyzka oleju z pestek, oprocz posilkow gdzie sa platki owsiane, bo one maja dosc tluszczy, lub tych z jajkami.. probowalem opcji ze zwiekszona podaza zdrowych tluszczy i .. nie pasowalo mi, tracilem na wadze. nie czulem sie dobrze.. nie pije , nie pale, dieta moglaby byc lepsza, bo nie licze sie z fruktoza z jablek np, itp..
trening: roznie lacze.. laczylem klata tric, plecy bic, nogi i barki w osobne dni, teraz lacze plecy klata, tric bic, nogi i barki w osobne dni.. duzo wolnych ciezarow.. jesli chcecie dokladnie opisane to prosze napisac.. rozpisze...,. co do okresu regeneracji.. 2 miesiace 70 % ciezaru z cwiczen na 8-10 powtorzen, robione po 15 powtorzen.. fajna sprawa bardzo.. zwieksza sie troche wytrzymalosc, odpoczywa organizm, a potem w pare tygodni wracasz do maksymalnych osiagow... brzuch robie po pare cwiczen raptem po kazdym treningu, ale nie jakos .. super mocno.. gainer i rowerek
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 7:51 pm     

bezimienny pytal o rok treningowy..
5-6 miesiecy mocny trening, 2miesiace lekki, i tak wkolo. nie planuje robic super formy akurat na kazde wakacje zeby biegac po plazy.. nie jestem taki,choc cos tam moglbym pokazac pewnie..
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:39 pm     

lg napisał/a:
rac gainera i bcaa, i czasem walnac zwykle mono i to wszystko w co mozna wlozyc kase...
amen.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 3:13 am     

aminy calodzienne i gainer niezbedne do regenracji po dobrym trenigu. Mozna trenowac i trenowac. Wiekszosc z Was poprostu idzie na trenig i wydaje sie Wam ze trenujecie.
MX glownie na odlbok sie daje. Na tym sie ciezko robi postem , bardziej utrzymanie.

LG jak po meso nie czules nacpania to proponuje dobrze przeczyscic sobie organizm....
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 6:05 am     

666 napisał/a:
aminy calodzienne i gainer niezbedne do regenracji po dobrym trenigu. Mozna trenowac i trenowac. Wiekszosc z Was poprostu idzie na trenig i wydaje sie Wam ze trenujecie.
MX glownie na odlbok sie daje. Na tym sie ciezko robi postem , bardziej utrzymanie.

LG jak po meso nie czules nacpania to proponuje dobrze przeczyscic sobie organizm....

oczywiscie latwo jest rzucic tak argumentem i wersji dyskusji online nie ma z tym za bardzo dyskusji.. totez nie bede dyskutowal.. to byly moje spostrzezenia , ktorymi sie podzielilem, nie karze nikomu ich brac na powaznie.. w kwestii treningu nie mam sobie nic do zarzucenia!!, bo co po drugim chce mi sie żygac... a propo meso. nie mam sie z czego czyscic.. po meso z pumpem w dawce , o ktorej pisalem czulem delikatne, przyjemne mrowienie, i podwyzszone cisnienie-serce walilo jak glupie.. trening zrobilem taki sam ciezki jak zawsze.. I zaznaczylem takze iz zwiekszona podaz "dobrego" moze byc bardziej odczuwalna zawodowcowi z racji tony koksu i zwiekszonego zapotrzebowania.... no chyba tyle.. nie bede sie powtarzal..
 
 
       
Martainn

SOGI: 1021

zawodowiec

Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 367
Skąd: Piła
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 6:16 am     

No dobrze. A jakie masz maxy, że nie jesteś w stanie zwiększyć siły. Nie chodzi mi o max na jedno powtórzenie, ale na kilka. Bo skoro nie możesz przełamać to musisz być już na granicach możliwości. A wielu przełamuje bez suplementów i koksu, a odpowiednim treningiem. Skoro nie idzie, a nie jesteś jeszcze u kresu możliwości to jednak coś leży.
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 6:42 am     

dodam: nie kwestionuje opinii najwiekszego autorytetu tutaj,czyli 666. pisalem o moich spostrzezeniach.. co do treningu... moze powiem na jakich ciezarach cwicze teraz, "MAXY" moglyby miec byc moze troszke wiecej, ale generalnie byloby to:
1. klata /plecy : wyciskanie sztangi na lawce skos gora, stosunkowo waskim chwytem, 4 serie9-10 powtorzen, ostatnia 110 teraz, 4 serie wioslowania sztanga , ale w tej wersji z ruchem w krzyzu, tzn wczesniej robilem wioslowanie na sztywnym krzyzu i bylo to maks 180kg-do 8 ruchow, teraz robie maks 140 kg 8-9 ruchow w tej trudniejszej wersji, z pelnym pochylem rak w dol i ruchem krzyza. nie wiem jak to opisac... wyciskanie hantli na lawce gora skos 4 serie , 2 hantlami 47 kg 10-12 ruchow, potem cwiczenie na plecy, to jest takie podciaganie urzadzenia a'la sztanga przyczepionej jednym koncem do ziemi... do niedawna robilem wioslowanie hantla i to bylo do 70 kg w maksie, ale robilem to krotko. rozpietki skos gora -4 serie, koncze na 36, ale dokladnie bardzo, porzadnie, powoli.. i sciaganie drazka do piersi podchwytem badz wioslowanie na lince-ze 110 kg. jak robilem plecy z bicem to na linach bylo wiecej..
2. bic tric-nie opisuje ciezarow tutaj bo niepotrzebne: tez na zmiane, bic sztanga na stojaco, wyciskanie waski chwyt, hantle, francuz, i po dwa cwiczenia z linami, maszynami, po 3 serie w cwiczeniu
3. nogi. przysiady na maszynie smitha. 160 kg 8-10 razy, potem dwuglowy, czworoglowy, jakas lydka wskoczy, a potem maszeruje hantlami po sali-wykroki, 15 krokow , ostatnia z 32 kg hantlami
4. barki.. wyciskanie-teraz sie przenioslem na suwnice z tym, do niedawna robilem na wolnym ciezarze.. 120kg-8-10-suw.. do klatki, potem wyciskanie hantlami, maks-hantle 47 8-10ruchow-seria , badz dwie, moglbym robic 2 napewno, ale nie sadze zeby katowanie barkow wyciskaniem bylo potrzebne, lepiej sie skupic na technicznych cwiczeniach jak wznosy hantelek bokiem, ktore robie potem, do arnoldki, kaptury... modyfikuje trening systematycznie, zmieniam.. bardzo mi to sluzy..
 
 
       
Martainn

SOGI: 1021

zawodowiec

Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 367
Skąd: Piła
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 6:50 am     

Jak dla mnie ciężary bardzo duże. Widocznie faktycznie zbliżyłeś się/osiągnąłeś swój max chwilowo na sucho. Suple tutaj wiele nie dadzą już bo to tylko dodatek.
Co do twoich spostrzeżeń to zgadzam się z większością. Ja zauważyłem, że jak odstawiłem białko z prochu eksperymentalnie to nawet lepiej się czuję, lepiej mi idzie redukcja. Gainerów nie używam, bo jestem hard endo (pozdrawiam JOR :-P ) i nawet nieduża ilość węglowodanów mnie zalewa. (masę robiłem na 200g dziennie i przytyłem prawie 15kg! ale skopałem końcówkę i się zalałem. Nie przerwałem kiedy trzeba było).
Tak więc dla mnie w zasadzie przydatne jest mono, bcaa, no i jednak aminy proste z PxS bo uzupełniam nimi pule białka w posiłkach. Nie zawsze jestem w stanie zjeść posiłek z porządną ilością białka.
Mx Force nie próbowałem. Czeka na odblok po D-zine i EQ-plex ale to na jesień dopiero planuje. Bo teraz to bym trafił w połowie cyklu na ślub... swój :twisted:
Co do PH. Epi działa. Z niego byłem bardzo, bardzo zadowolony i pozwolił mi się zredukować jak nigdy przedtem.
Pump-bole i generalnie pompery. Wiemy nie od dziś, że dają przyjemniejszy trening, ale bezpośredniego wpływu na osiągi nie mają.
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 7:01 am     

martain.. to wiadomo ze epi na redukcji daloby lepszy efekt.. ja na epi robilem normalny , mocny trening liczac na przyrosty ciezarow., obwodu lapy.. w lapie jak bylo 46 tak jest..
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 11