Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:04 pm     

U mnie małe dzieci dają po 20gr.Większość od 1 do 5zł.
1 maja była 1 komunia. 43x50zł=2150 na kwiaty i na prezent dla księdza. a ołtarz jest jeszcze wystrojony i taki zostanie do bierzmowania.
Miasto ma około 20k ludzi, więc nie duże.
Napek, ja przy każdej możliwej okazji neguje zachowanie KK. Pisałem niedawno rozprawkę na te temat i dostałem cztery.
Zwisa mi czy będę bierzmowany, czy nie. Dla mnie jest to propaganda kościelna i każdy powinien martwić się o swoje własne sumienie, które wie dla niego najlepiej, niżeli ktoś obcy.

A co do mafii, to w tej chwili nie bede sie na ten temat wypowiadał, bo nie mam wystarczajacych argumentów. Ale kto szuka, ten nie błądzi.
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 10:10 am     

Co do tego prezentu, to nie sądzę, że księdzu kupicie za szkolne pieniądze z bierzmowania ścigacz suzuki i będzie wyrywał na niego Twoje koleżanki. Po pierwsze, jest to prezent od Was, więc pretensje do katechetów, czy księdza prowadzącego katechezę i przygotowania do bierzmowania, a nie do Kościoła; po drugie jest to prezent, więc jeżeli pójdziesz, powiesz, że Cię nie stać, to pewnie nikt Ci nie każe zapłacić.
Natomiast niezależnie od tego, co by to nie był za prezent, to ja bym jednak wolał nie czynić z księży nędzarzy zdanych na łaskę Polaków, bo skończyłoby się tak, że sprzątaliby ludziom domy za kawałek chleba.

Tak, jak mówię - państwo powinno mieć jednolitą politykę wobec wszystkich organizacji religijnych (tak jest np. w kwestiach podatkowych), a kościoły powinni utrzymywać wierni - ale na zasadach ustalonych przez Kościół (wspólnotę: kapłani+wierni), a nie według samowoli poszczególnych wiernych. Na tym chyba polega wspólna wiara i zbiorowość takich wspólnot: tu nie ma miejsca na indywidualizm. Wierzycie ściśle w to samo i obowiązują Was te same reguły. Wyobrażasz sobie demokrację, albo anarchię w odniesieniu do uznawania głównych prawd wiary?

Oczywiście, masz prawo do swojego zdania, swojej wiary i swoich wyborów moralnych, ale jeżeli nie chcesz uczestniczyć w życiu Kościoła i z tej wspólnoty się wycofujesz, bo nie pasują Ci zasady w niej panujące, to o co Ci jeszcze chodzi? Jeżeli masz potrzebę rozwoju duchowego, to znajdź sobie inną parafię, albo kościół, który Ci będzie pasował (nie parafię KK, ale inny obrządek; zdaje się, że w Polsce jest już większość odłamów i sekt parachrześcijańskich, są nawet różokrzyżowcy).

Przecież nikt Cię do niczego nie zmusza.

Ja jestem prosty chłopak, ale jak Ty jesteś taki intelektualista laicki, to zacznijmy od tego, że "nie" z przymiotnikami pisze się razem.
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 10:16 am     

ja szukam sekty ''dzieci slonca'' poczytajcie o nich hahahah o1yw3
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:18 am     

jak tak o świadomości piszecie to pomyślcie o tym jak i z czego/jakich powodów powstał kościół itp np do czego odnosi się słowo ,,wiara''.

z tym że masz kościół w bardzo dużym procencie odszedł od tego do jakich celów był pierwotnie powołany...
 
 
 
       
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 1:17 pm     

Kościół i religia powstały tylko po to, aby dać sens do życia człowiekowi(pójsciedonieba), gdyż młody człowiek nie wie jeszcze jaki ma cel w życiu, a religia nadaje ten cel.
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 1:37 pm     

I też by wytłumaczyć rzeczy,których nauka nie umie.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 6:34 pm     

Z całym szacunkiem chłopaki, ale już ponad dwa tysiące lat (bo nie tyczy się to tylko chrześcijaństwa) toczą się debaty filozoficzne i teologiczne ateiści vs. deiści, a tu we dwóch sami rozwiązaliście ten wielki problem, z którym nie dali sobie rady Kartezjusz, Pascal i Berkeley.
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Sob Maj 07, 2011 8:31 pm     

Poszanowanie dla religji ale kosciol nie powienien sie wtracac do kasy panstwoej i do polityki :idea: , kiseza pownni zajmowac sie tym czym pownni sie zajmowac , czyli waria! a nie zarabianiem kasy!!!
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:05 am     

Zdecydowanie tak. Jako bardziej, mniej aktywy członek tej wspólnoty pojmuje cele organizacyjne Kościoła jako krzewienie wiary i sprawowanie sakramentów i obrzędów, a nie prowadzenie działalności gospodarczej. Ale to się chyba nie kłóci (mam nadzieję) z tym, co pisałem wcześniej. Pozdrawiam.
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 8:18 am     

Zastanawia mnie,bo to nadal temat tabu,mimo przeprosin papieża,jak księża ustosunkowują się do wypraw krzyżowych,gdy wmawiali rycerzom że tak dostąpią zbawienia,rozkradli pół ówcześnie znanego świata,nie mówiąc już ilu wymordowali.Fajnie jest to przedstawione w piekło Dantego(mimo iż to anime)
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 10:08 am     

A jeszcze fajniejsze jest to, że każda religia jest w 100% pewna co do słuszności owej religii.
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 10:53 am     

Ja akurat wierzę w Boga,w Chrześcijaństwo,co nie zmienia faktu że np. ci co wierzą w Buddyzm,mogą wierzyć w mojego Boga,po prostu mógł przyjąć inną formę,wszystko okaże się po życiu,jednak nie wiara jest ważna,co nasze codzienne postępowanie.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Nie Maj 08, 2011 4:13 pm     

Litwin81 napisał/a:
Zastanawia mnie,bo to nadal temat tabu,mimo przeprosin papieża,jak księża ustosunkowują się do wypraw krzyżowych,gdy wmawiali rycerzom że tak dostąpią zbawienia,rozkradli pół ówcześnie znanego świata,nie mówiąc już ilu wymordowali.Fajnie jest to przedstawione w piekło Dantego(mimo iż to anime)


Litwin, przecież to żadne tabu jest, byle gnojek z podstawówki, jak się buntuje na religii to takimi tekstami rzuca. Sam to przerabiałem :)

To była polityka i nie ma za wiele wspólnego z kształtem i celami instytucjonalnymi współczesnego kościoła jako wspólnoty i, mam nadzieję, jako organizacji. Podobnie jak wojny o inwestyturę, dynastie papieskie i szereg innych czarnych kart w historii papiestwa.

Na koniec - nie chcę usprawiedliwiać wypraw krzyżowych, bo jak wszystkie wyprawy wojenne były wielkim dramatem dla zwykłych ludzi, natomiast na płaszczyźnie politycznej była to decyzja wymierzona w Półksiężyc. Co Arabowie w średniowieczu robili na Półwyspie Iberyjskim? Nie zaatakowali cywilizacji zachodu dobrym słowem i miską kebabów. Papież był wtedy politykiem i jako polityk kontratakował, broniąc swoich/swojego.

Przypominam też, że WSPÓŁCZEŚNIE statystycznie co trzy minuty za swoją wiarę ginie na świecie chrześcijanin. Vide dzisiejsze zamieszki w Egipcie, zeszłomiesięczne rzezie w Afryce (nie pamiętam już gdzie dokładnie, sprawdź na psz.pl), czy to, co się ostatnio działo w Indiach. Katolicy raczej ubiegają się o swoich współbraci w wierze i o ich bezpieczeństwo, niż używają tego argumentu dla podkopania fundamentów organizacyjnych innych wyznań.

Huno napisał/a:
A jeszcze fajniejsze jest to, że każda religia jest w 100% pewna co do słuszności owej religii.


No, ale na tym to chyba polega, nie? To jest wiara, a nie nauka.
 
 
       
vhailor

SOGI: 1851

MASTER
don Corleone


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1667
  Wysłany: Śro Maj 11, 2011 10:34 am     

w każdej religii oprócz skrajnych sekt Bóg jest dobry i miłosierny

piekło Dantego świetny film anime polecam na prawdę fajnie zrealizowane :)
_________________
Nie ma op*erdalania się !

dziennik:
http://forumsportowe.us/v...p?p=68862#68862
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Śro Maj 11, 2011 10:37 am     

ciekawe w jakiej? - napewno nie w katolickiej...
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10