Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 9:53 am   Trening 2 razy dziennie.  

Jako, że uwielbiam eksperymentować w trenignach/dietach, a teraz mam duuuuużo wolnego czasu to postanowiłem przetestować metodę treningu 2 x dziennie, czytałem już dawno o tym. Jestem teraz na PCT i chcę robić delikatne treningi rozłożone na dwa dziennie ze względu na teoretycznie lepszą regeneracje - co o tym sądzicie ? Stosował ktoś ? Jaki byście widzieli przykładowy podział treningowy ?



Dorzucam tutaj jakiś znaleziony artykuł o tej metodzie:



Pasjonaci, myślący poważnie o zbudowaniu mięśni, spędzają w siłowni wszystkie wolne popołudnia. Trenują, trenują... a tempo przyrostu mięśni nie jest tak szybkie, jak by oczekiwali. Wszystko przez brak odpowiednio długiej regeneracji

Tak, to prawda. Czasem zbyt duża dawka treningu to nie najlepszy pomysł. Teoretycznie każda z trenowanych partii mięśni powinna odpocząć przed kolejnym treningiem około 48 godzin. Oczywiście ćwicząc codziennie można tak rozplanować trening, by każda partia ciała dostała odrobinę spokoju.

ak rozpisany trening na pierwszy rzut oka daje o wiele więcej niż wymagane 48 godzin odpoczynku. Ale jeśli głębiej się zastanowić, wcale tak nie jest. Przykładowo trenując mięśnie pleców pracują także mięśnie ramion. Wysilanie tej części ciała następnego dnia sprawia, że odpoczynku wcale nie jest tak wiele. Podobnie jest z innymi partiami mięśni.

Co z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta – trenuj dwa razy dziennie i wprowadź do planu treningowego dni całkowicie wolne od ćwiczeń.

Trenuj rano i wieczorem

Podstawową korzyścią płynącą z treningu dwa razy dziennie jest dodatkowy czas w ciągu tygodnia na całkowitą regenerację. Organizm pozbawiony odpowiedniej dawki odpoczynku „buntuje się” i zamiast nabierać więcej siły zwyczajne słabnie.

Ćwicząc dwa razy dziennie masz dodatkowo dzień wolny po każdym treningowym. Dzięki tak prostemu sposobowi w ciągu roku możesz nawet wykształcić dwa razy więcej mięśni niż w przypadku takiej samej dawki normalnego treningu.

Fakty

Jeśli chcesz spróbować tej metody koniecznie musisz dobrze rozplanować trening. Ważny jest czas pomiędzy danym wysiłkiem, dlatego ćwiczyć powinno się rano i wieczorem. Musisz też zacząć się oszczędzać, bo po porannym treningu masz tylko kilka godzin odpoczynku. Jeśli przesilisz swój organizm rano, ostatnią rzeczą, na którą przyjdzie ci ochota wieczorem będą ćwiczenia.
 
 
       
metro

SOGI: 5703

profesjonalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 786
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 10:02 am     

SpAiro, jakie efekty cyklu i co leci na PCT?
Kiedyś trenowałem 2 razy dziennie ale to jeszcze za szkolnych czasów. Człowiek był młody i głupi, naczytał się w Muscle&Fitness planów treningowych zawodowców a potem bezmyślnie kopiował. Skutek wiadomy, przetrenowanie.
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 10:49 am     

Ja nie uważam żeby to był dobry pomysł zwłaszcza na PCT. Lepiej przetrenuje 3 razy w tyg normalne intensywne treningi o trochę mneijszej niż standardowo objetości a reszte czasu się regeneruj i ciesz wolnym czasem :)
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 11:14 am     

też tak trenowałem,i nie polecam.
chyba że to brandzlowanie będzie a nie trening.inaczej zero regeneracji tylko obolałość.po za tym po co siedzieć pół dnia na siłce a drugie pół spędzać na pilnowaniu około treningowej otoczki?

jedynie na MOCNEJ BOMBIE to można stosować.
i z dużym zapleczem suplementacyjnym..
 
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 1:18 pm     

Metoda AM/PM stosowana głownie przez zawodowców na ostrych bombach
Na PCT na pewno bym nie leciał takim czymś
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 1:45 pm     

Ja to inaczej rozumuję, jeżeli mam np w planie zrobić trening klatki i bicka, to jeżeli zrobi sam trening klatki i tym samym szybciej dostarczę budulca dla mięśni i dam te kilka ładnych godzin rergeneracji, a wieczorem zrobię bicka bardziej wypoczęty i naładowany jedzeniem niż jakbym miał to zrobić po treningu klatki, myślę, że to dobry pomysł i go przetestuję, siłownie mam w domu i siedzę teraz w nim prawie całe dnie.

metro, Efekty bardzo dobre ale nie ważyłem i się i nie mierzyłem - miałem duuuużo na głowie, a teraz odpoczywam :mrgreen: na PCT leci T-bol i DAA no i tam podstawy BCAA, Białko, gainer itd.
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Wto Maj 17, 2011 3:38 pm     

Jakby plan treningowy obejmował trenowanie 2x tydzień każdej partii
to wtedy rozbicie na AM/PM miałoby większy sens... zwłaszcza w jakiś mikrocyklach ustawionych na priorytety
a tak imo bicepsy nie potrzebują osobnej sesji treningowej

ale testuj, ja tam zawsze jestem za eksperymentowaniem...
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Śro Maj 18, 2011 8:57 am     

masz racje że każdą grupe tym treningiem dobrze zrobisz i poświęcisz jej dużo pracy.ale czy się zregeneruje do następnego treningu po takim treningu w 2-3 dni - w to już wątpie.
tona supli i 2 tony żarcia i próbuj...

ja 2 czy 3 razy leciałem takim treningiem i nigdy zadowolony nie byłem.zawsze kończyło się obolałością i przetrenowaniem.
 
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Śro Maj 18, 2011 11:09 pm     

Chętnie przeczytam ten test, ale ja nie wyobrażam sobie spędzać tyle czasu na siłowni. Kocham ten sport, jednak po pierwsze: poszukałbym sportu, w którym mógłbym sprawdzić swoje przygotowanie z siłowni (ja to zrobiłem i Tobie polecam); po drugie, jakbym miał tyle czasu, to zacząłbym drugi kierunek studiów, albo wziął pół etatu więcej w robocie :P Ale testuj, jestem ciekaw.
 
 
       
matex

SOGI: 846

świerzak


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 57
  Wysłany: Czw Maj 19, 2011 9:35 pm     

ta metoda ma jeden bardzo duzy plus nie ma czasu na zjebanie diety.
dwa posilki przedtreningowe, dwa potreningowe, sniadanie, kolacja i wszystko :twisted:
 
 
       
czikenus 

SOGI: 2288

profesjonalista

Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 773
  Wysłany: Pią Maj 20, 2011 10:37 am     

:D no ale znowu kurde caly dzien poswiecony w sumie silce...
 
 
       
Gurth

SOGI: 117

Moderator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 109
  Wysłany: Nie Lip 17, 2011 1:29 pm     

Waterbury ma dobry trening tego typu. Nie rzuca od razu na gleboka wode, tylko powoli wprowadza kolejne dni w ktore trenuje sie dwa razy dziennie. High freq training z tnation.
 
 
       
buds

SOGI: 10

świerzak


Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Katowice
  Wysłany: Pon Gru 05, 2011 12:33 pm     

No i jak efekty? Podziel się z nami ;)
_________________
Projektowanie stron Katowice Pozdrawiam serdecznie!
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11