Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
infernal20

SOGI: 53

świerzak

Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 47
  Wysłany: Śro Sie 31, 2011 10:36 pm   Siła nada się ?  

Staż : ok. roku na siłowni wcześniej sporty walki .
Waga ~ 90 kg
Wzrost:187
Na początek myśle o 1-2 tyg. "lekkich" treningów .
Wyniki
Wyc. leżąc 100
Martwy 160 ale technika fatalna
Przysiad 130
Wiosłowanie jednorącz 45 kg x5
Wyc. na barki siedząc 50x10 (wiem że słabo ale zawsze mi wyc. na barki słabo szło.)
Ogólnie to małe ciężary ale od czegoś trzeba zacząć.


Pon
Martwy ciąg sumo Rampa 3serie rozgrzewka 5 serii własciwych
Wyc. na barki od klatki 5seri /4-6 pow
Pompki na poręczach zacznę 5x5 będę powoli ujmował pow dodawał ilość seri i obc.
Drążek Chciał bym go trochę poprawić (wąsko i szeroko więc będę go robił na przemian)
unoszenie sztangielek bokiem

Wtorek -

Sroda
Box przysiady Tak jak przy martwym
Wyc. leżąc -//-
Biceps+Triceps 4 serie

Czwartek
Wiosłowanie jednorącz 5 seri po 5 pow
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 5 seri po 15-20pow
Kaptury
Rotacja zewnętrzna ze sztangielką. 3 serie po 15-20
Jednoręki morderca Dochodzę do 20 powt. na danym ciężarze na rękę i zwiększam go by dojść do połowy wagi swojego ciała.
2 ćwiczenia na brzuch po 3 serie .


Piątek -

Sobota
Przedni przysiad (nie umiem trzymać sztangi ale planuję to poprawić.) Na początek 6-8 serii po 10 pow potem przejdę na rampę.
Wyc. leżąc -10 kg od treningu środowego + po każdym wyc. podciaganie się na drążku kilka pow.
Łydki
Przedramiona

Niedziela Amen !


Wiem że masa błędów w tym treningu ale jak bym napisał aby ktoś mi napisał trening zabrzmiało by to jak bym miał swój trening w dupie i nie dołożył do niego nawet 5 groszy. Tak więc proszę w miarę możliwości o spojrzenie na niego i korektę
.
 
 
       
Gurth

SOGI: 117

Moderator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 109
  Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:18 pm     

A nie możesz skorzystac lub dostosowac pod siebie jakiegos gotowego programu jak np 5/3/1?
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 4:17 pm     

a co chcesz wogole osiagnac ? caly trojboj czy samo WL ?
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 5:42 pm     

Z Twoim stażem, wynikami i wiedzą zacznij od treningu całego ciała (FBW). Popatrz sobie progres w moim dzienniku jaki zrobiłem tym sposobem.
 
 
       
infernal20

SOGI: 53

świerzak

Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 47
  Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 7:10 pm     

Dobra znalazłem gotowy trening... nie ma się co wyslilac.
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:00 pm     

Huno napisał/a:
Z Twoim stażem, wynikami i wiedzą zacznij od treningu całego ciała (FBW). Popatrz sobie progres w moim dzienniku jaki zrobiłem tym sposobem.


tylko ze trening calego ciala jest dobry na pierwsze 2-3 tyg jak sie przyjdzie pierwszy raz na silownie.
Robienie go pozniej to marnotractwo czasu.
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 11:21 am     

666 napisał/a:
Huno napisał/a:
Z Twoim stażem, wynikami i wiedzą zacznij od treningu całego ciała (FBW). Popatrz sobie progres w moim dzienniku jaki zrobiłem tym sposobem.


tylko ze trening calego ciala jest dobry na pierwsze 2-3 tyg jak sie przyjdzie pierwszy raz na silownie.
Robienie go pozniej to marnotractwo czasu.

musze zapytac 666.. ja takze nie jestem zwolennikiem FBW i wyklucam sie o to z niektorymi 'instruktorami'.. powiedz mi , generalnie wsrod zawodowcow panuje taka opinia ze FBW to strata czasu?
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 1:57 pm     

LG a jaki sens jest sie cofac w rozwoju :wink:
 
 
       
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 2:23 pm     

666 napisał/a:
Huno napisał/a:
Z Twoim stażem, wynikami i wiedzą zacznij od treningu całego ciała (FBW). Popatrz sobie progres w moim dzienniku jaki zrobiłem tym sposobem.


tylko ze trening calego ciala jest dobry na pierwsze 2-3 tyg jak sie przyjdzie pierwszy raz na silownie.
Robienie go pozniej to marnotractwo czasu.



Ten chudy pan większość życia ćwiczył FBW. Należał do klubu Girondy i jednoznacznie NIE brał dopingu.
Split jest dobry do robienia detali, ale najpierw trzeba solidne fundamenty zbudować.
 
 
       
infernal20

SOGI: 53

świerzak

Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 47
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 3:01 pm     

Na razie zacząłem od 15-10-5 plan wodyna .Jakoś nie widzi mi się martwy ciąg 2 razy w tyg.
Cel siła we wszystkich 3 bojach .

Zastanawiam się czy szybko puki zacząłem nie wrócić do tego :
HTED v3


Zaproponował byś coś gotowego 666?
 
 
       
lg

SOGI: 589

zawodowiec

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 289
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 3:09 pm     

szczerze mowiac to ja nie rozumiem tego co mowi HUNO o tworzeniu fundamentow.. ja nie karze nikomu na splicie zrobic lawke, rozpietki hantlami i cala reszte treningu przebimbac na maszynie...
 
 
       
Huno

SOGI: -664

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 445
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 4:15 pm     

lg napisał/a:
szczerze mowiac to ja nie rozumiem tego co mowi HUNO o tworzeniu fundamentow.. ja nie karze nikomu na splicie zrobic lawke, rozpietki hantlami i cala reszte treningu przebimbac na maszynie...

Fundamenty, czyli używasz wszelkich ćwiczeń przenoszących ciało w przestrzeni(przysiady, ciągi, poręcze, drążki, pushpress, podrzuty, rwania wl itp) to właśnie te ćwiczenia są molochami ciężarowymi. Podstawy buduje się na takich ćwiczeniach, bo nie wyobrażam sobie zbudować klatkę na butterfly`u, a Wy? albo nogi poprzez prostowanie i uginanie, rozumiecie już??

Z kolei split to okres nadawania kształtów mięśniom. I jeśli split to 4 dniowy na podział góra-dół, przód - tył itp, 5 dniowy (każda partia robiona osobno) i wyjątkiem splita 3 dniowego jest push&pull, ale nigdy klatka+biceps. Takie coś jest tylko dostępne dla sterydowców, którzy nie muszą stymulować własnych hormonów. Wiecie, że po jednej godzinie od rozpoczęcia treningu siłowego, spada poziom somatotropiny oraz testosteronu, a wytwarza się kortyzol? I teraz zróbcie 100% efektywny trening w ciągu tej jednej godziny.

Jeśli chodzi o siłę, to podobnie. Jest wiele metod treningowych, jednak jeśli mam porównać wszystkie, to split 3 dniowy nie jest dobrą metodą -są lepsze.
 
 
       
supron 

SOGI: 19

zawodowiec

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 399
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 7:09 pm     

ja ćwiczę splitem prawie od zawsze i nie narzekam
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 8:22 pm     

Huno ale ten pan wyglada jak "gowno za krzaka" . Nie kazdy ma genetyke i trenujac FBW caly czas = zajechanie i progres w dol :idea:
I jakie on ma zbudowane fundamenty :grin: , trzeba umiec sie przygladac zdjecia tez , bo jakbys go zobaczyl w koszulce to bys przeszedl kolo niego nie widzac go ze cos trenuje.
Niektorzy pracujacy na budowie i nie trenujacy nic wygladaja podobnie.
FBW nawet gdyby sie weszlo na mega bombe i chcailo robic na tym postep to masz gwarancje 100% przetrenowania.
Co do dopingu ze nie bral to musialbys byc jego materacem zebys wiedzial to na 100%. W USA nikt nie bierze dopingu :mrgreen:

Huno moje trenigi trawja po 3-4godz i nie wyobrazam sobie krotszego, wyjatek stanowia tylko 3-4 bezposrednio po cyklu , wtedy robie trenig lekki i przyjemny , typowo kulturystyczny na ktorym mozna tylko baki zbijac na silowni bo jest to czyta forma rekreacji silowo ruchowej. Wtedy tak trening trwa okolo 1h ale to smiech nie trening wtedy jest. Przy czym nie jest to FBW w zadnym razie dla jasnosci.
Jakos nawet jak nie jestem na koksie nie spada mi poziom hgh i nie narzekam na nadmierny kortyzol .
Co do trenigow silowych to wlasnie tylko dlugie przerwy miedzy seriami powoduja jej najwiekszy wzrost i im jestes wiekszy i Twoje miesnie sa wieksze przerwy powinny byc dluzsze.


infernal20 napisał/a:
Na razie zacząłem od 15-10-5 plan wodyna .Jakoś nie widzi mi się martwy ciąg 2 razy w tyg.
Cel siła we wszystkich 3 bojach .

Zastanawiam się czy szybko puki zacząłem nie wrócić do tego :
HTED v3


Zaproponował byś coś gotowego 666?


To raczej plan z T-nation a nie wodyna , zreszta ten gosc te heretyk jest co do ukladaniu trenigow i nie proponowalbym Ci sie sugerowac w 100% tym co pisze bo mozesz szybko przegiac pale.


Sam nie mam gotowych rozpisek i mam tez calkiem nietypowe zdanie na temat robienia martwego ciagu. Mianowicie takie ze sie go nie robi i jak cos to tylko przed startem 9-11 tyg przed zawodami i dobrze wtedy jst to robix 2x do roku.
Wiekszosci osob pasuje taka metoda ale niektrym to nieodpowiada. Wiec to musialbys sprobowac na sobie przez min rok zeby zobaczyc czy zadziala.
Gdzie na forum jest trenig ktory robil triplexxx przy testowaniu supli PxS , to ze swojej storny polcilbym Ci na poczatek to , ktore to trenig moze skonczyc pozniej 9 tyg ciagami schodzac wraz ze wzrostem ciezarow na rzecz cwieczn na plecy i zmieniajac kolejnosc dni siadow i plecow. To o czym teraz napisalem bedziesz wiedzial jak wczystasz sie w plan jego.
Co do ilosci powtorzen to mozesz taki schemat sotosowac sobie przy dowlonym planie , tylko pamietaj ze pozniej trzba przejsc na typowe 3ki i 2ki , wykanczajc to 1 kami pozniej.
 
 
       
infernal20

SOGI: 53

świerzak

Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 47
  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 8:37 pm     

To 15-10-5 zostawić zrobię na tych zakresach pow. siłę ? może dodac coś na koniec 15 ?

Tak wyglądał moj pierwszy trening na 15
Trening:

Wyc. leżąc 45/50/55/60
Zrobiłem wyciskanie od brody 20/25/30/35
Sciaganie wyciągu górnego szeroko 45/50/55/60/65
prostowanie ramion (zza głowy zrobiłem)
uginanie ramion młotkowe
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10