Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
vir88 

SOGI: 5623

świerzak

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 165
  Wysłany: Pią Cze 22, 2012 7:18 pm     

A od kiedy zbija sie smalec treningiem ? Raczej ujemnym bilansem kcal. Trening możesz robić siłowy ale dobra rób jak chcesz, zobaczymy co będzie na koniec testu.
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Pią Cze 22, 2012 10:28 pm     

Rashes napisał/a:
Celem jest zbicie smalcu aby nie stracić mięsa a Ty mi będziesz tu gadał o treningu siłowym, zastanów się co mówisz chłopie bo takim doradzaniem ludziom krzywdę zrobisz.


Rashes napisał/a:
napek napisał/a:
Nie będziesz duży, dopóki nie będziesz silny.

Dzisiejszy trening robię przysiady, podchodzi do mnie trener i opowiada jak to ostatnio spotykał się z czołowymi kulturystami i wszyscy jak jeden mąż obstawiają małe ciężary dokładną technikę wczuwanie się w pracę mięśnia a nie szarpanie się z żelastwem.


Ale ci goście siedzą na koksie. Ty nie.

Zrobimy tak, wkleję tu kilka cytatów. Albo Cię to zachęci do zgłębienia tematu (albo zawierzenia mi na słowo), albo nie - wtedy mnie już nie obchodzi ani ten test, ani to, co wypisujesz.

M. Rippetoe, Starting Strength, Aasgaard 2007, s. 9:
Cytat:

The problem, of course, is that machine-based training did not work as it was advertised. It was almost impossible to gain muscular bodyweight doing a circuit. People who were trying to do so would train faithfully for months without gaining any significant muscular weight at all. When they switched to barbell training, a miraculous thing would happen: they would immediately gain - within a week - more weight than they had gained in the entire time they had fought with the 12-
station circuit.
The reason that isolated body part training on machines doesn't work is the same reason that barbells work so well, better than any other tools we can use to gain strength. The human body functions as a complete system - it works that way, and it likes to be trained that way. It doesn't like to be separated into its constituent components and then have those components exercised separately, since the strength obtained from training will not be utilized in this way. The general pattern of strength acquisition must be the same as that in which the strength will be used. The nervous system controls the muscles, and the relationship between them is referred to as "neuromuscular." When strength is acquired in ways that do not correspond to the patterns in which it is intended to actually be used, the neuromuscular aspects of training have not been considered. Neuromuscular specificity is an unfortunate reality, and exercise programs must respect this principle the same way they respect the Law of Gravity.


J. Wendler, 5/3/1, wyd. 1, Jim Wendler 2009, s. 8:
Cytat:
This really isn’t any secret. Beginners have been told to do this for years, and advanced lifters swear by these movements. Multi-joint lifts are lifts that involve more than one muscle – i.e., not an isolation exercise like leg extensions – and allow you to build the most muscle. These lifts are the most efficient for building muscle and strength. Examples are the squat, deadlift, bench press and power clean.


Kachas, http://animalpak.pl/forum...hlight=#590655:
Cytat:

Osobiście to nie przychodzi mi do głowy lepszy system treningowy na redukcji jak właśnie 5x5.
Wiem również, że jest wielu kulturystów którzy właśnie tak robią, ale niektórzy nie mówią o tym otwarcie bo:
http://www.youtube.com/watch?v=CszjRJNcbOo


Cały ten temat: http://www.animalpak.pl/f...7fbeecb98d22d37
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 11:12 am     

Rashes, z calym szacunkiem ale chlopaki powyzej maja racje. Twoj trening to niestety tragedia. Musisz raczej zaczac porzadnia od poczatku i mowiac ci to ludzie ktorzy sie znaja w temacie. Odnosnie treningow kulturystow to sa to ludzie ktorzy robia cos pod siebie bo doskonale znaja swoje cialo, prace miesni i posiadaja juz gruby fundament, ktorego ty jeszcze nie masz wtedy mozna bawic sie w trening intuicyjny. Narazie zrealizuj chocby jeden plan treningowy przez pewien zalozony okres i efekty same przyjda. Ty masz za malo , sikora ma za duzo wiec sie nie lam tylko na spokojnie przemysl kwestie poki nie jest za pozno bo caly test pojdzie do smieci. Zrob solidny fundament nie nabierajac smalcu a bedzie dobrze. pozdrawiam
_________________
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 11:44 am     

j.w.
poleć dla potrzeb testu treningiem z ćwiczeniami podstawowymi.nie zmieniaj treningu WCALE przez cały ten czas.
będziesz miał następne doświadczenie dla siebie na przyszłość !!!
a jak coś nie wyjdzie tak jak trzeba to nikt do Ciebie wtedy nie będzie miał pretensji.
pamiętaj że najskuteczniejsze nawet dla mega zaawansowanych PRO są ćwiczenia podstawowe i przy trzymaniu się określonej ilości powt zwiększanie obciążenia !!!
to najlepiej przeładowuje mięsień i zmusza ciało do rozwijania się.a zmienianie wszystkiego co trening nie prowadzi do niczego - uwierz mi bo przechodziłem ten etap.
na treningu intuicyjnym gwarantuje Ci że się zgubisz,ale może nawet widząc to nie przyznasz się do tego.
a to czy będziesz tracił przy tym smalec to przecież wiesz że zależy od czego innego. - michy i aerobów.
popatrz sobie na ten test mojej Katarzyny.przy treningu trójbojowym ile tłuszczu zgubiła.
http://www.forumsportowe.us/viewtopic.php?t=1116
zdziwie się jeśli nawet to Cię nie przekona...
 
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 8:08 pm     

Spoko chłopaki, może jestem uparty ale nie głupi ;) zwyczajnie lubię swój trening i nie musicie mi wierzyć ale czuję kiedy mięsień odpowiednio pracuje, ale to nie ważne. Od wczoraj już czytałem o tym treningu 5x5, dzisiaj cały na wyjeździe ale micha 100%.

Do rzeczy, rozpisałem trening 5x5 przeglądając kilka różnych rozpisek.
Poniżej Moja propozycja i proszę o poprawki i dlaczego tak a nie inaczej:

Poniedziałek:
1. Wycisk sztangi leżąc 5x5
2. Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5
3. Pompki na poręczach z obciążeniem 5x5
4. Wznosy sztangielek bokiem 3x10

Środa:
1. Przysiad ze sztangą 5x5
2. Wycisk sztangi siedząc 5x5
3. Podciąganie na drążku 5xMAX
4. Uginanie ramion ze sztangą 3x8

Piątek:
1. Martwy ciąg 5x5
2. Wyciskanie sztangi na skosie+ 5x5
3. Wyciskanie nogami na suwnicy 5x5
4. Wyciskanie francuskie sztangi łamanej leżąc 3x8

Po każdym treningu brzuch, gainer, aeroby.
Przed każdym ćwiczeniem 2-4 serie rozgrzewkowe do wejścia na ciężar.
Jakie przerwy w ćwiczeniach 5x5? 1,5 minuty?
Od razu mówię, że nie znam się na tego typu treningach i jak moja rozpiska jest do śmieci i znowu jak mnie zaczniecie dissować to wezmę żyłkę i się zważę na strychu lokurvaa

Pozdro
 
 
 
       
VSOP 

SOGI: 0

profesjonalista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 615
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 8:14 pm     

teraz to jakos wyglada :) przerwy sam powinienes wyczuc
jak bedziesz gotow zrobic kolejna serie i dac z siebie 100%, wstajesz i jedziesz dalej
ale pijesz purple pysko podczas treningu wiec dlugo nie trzeba bedzie odpoczywac :D
_________________
Train like a champion today
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 8:20 pm     

ok a jak dochodzę do pierwszej serii po 5 powtórzeń to potem zostaję na tym ciężarze czy zwiększam? Jak zostaję to w następnym tygodniu +2,5 lub +5kg w zależności czy było lekko czy stale np klatka +2,5 siady martwy +5? Mam nadzieje że jasno przekazałem moją myśl :wink:
 
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Sob Cze 23, 2012 9:55 pm     

Główne boje 5x5 stały ciężar, co trening dodajesz kg do głównych bojów: 2.5kg klatka, a 5kg przysiad/mc. Jak serie pójdą "na styk" następny trening nie zwiększasz.
Ja sugerowałbym zejście z ilości powtórzeń gdy ciężary dojdą do maksymalnych, ale żeby nie było to po 3-4tyg treningu.
Pamiętaj tylko by nie zaczynać od za dużych ciężarów w głównych bojach, bo progres szybko się skończy.
Trening wygląda ok.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Cze 24, 2012 7:43 am     

Czytałem żeby startować od 80% maxa, jak taki arkusz w excelu nie wiem ile jest wart ale miarę rozsądnie pokazuje i myśle że zaczynałbym od klatki 110kg, martwy 150kg a przysiad na ostatnim treningu poszło 140kgx5 zapasem ale trener powiedział że za płytko, że nie mam ruchomości w lędźwiach za bardzo się pochylam i powinienem mieć podkładki pod pięty, wtedy zszedłem dupą prawie do ziemi ale było oczywiście ciężej.
 
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Nie Cze 24, 2012 7:59 am     

ja bym został przy treningu dzielonym.i przy 12-6 powt.
jeśli tylko 3 dni w tygodniu możesz poświęcić na trening to rozłóż tak jak na początku pisałeś tzn klatka,triceps; plecy,biceps i nogi,barki.nie idźmy aż tak daleko ze zmianami.
na klate np:
- wyciskanie szeroko 4-6 serii po 12-6 powt
- wyciskanie na skosie lub wyciskanie sztangi trzymanej na szerokość barków
- rozpiętki ze sztangielkami na lekkim skosie
- pompki na poręczach z łokciami w miare blisko ciała
- wyciskanie wąskim uchwytem na triceps - tutaj szczególnie dobrze wchodzi większa ilość powt w granicach 20-15
- wyciskanie francuskie zza głowy leżąc lub wyciąg
i z taką kolejnością ćwiczeń.to ciężki trening choć wygląda pospolicie.

przerwy po nie więcej niż 2 minuty.
stały ciężar i zawsze do nie udanego powtórzenia.
w ostatniej serii danego ćwiczenia po 1-2 powt z pomocą.
nie dopompowuj na koniec lekkim ciężarem i zawsze staraj się dać 200%.
nie skupiaj się na 100% technice tylko na max ilości powt.

według mnie takiego treningu się trzymaj bo dla Twoich celów lepiej najlepiej się sprawdzi. - oczywiście to moje zdanie.i chętnie wysłucham innych.
z moich doświadczeń wynika że takie coś powinno być najlepsze dla Ciebie.
 
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Cze 24, 2012 8:35 am     

Jestem otwarty na propozycje, choć splitem jadę już od 9 miesięcy i może jednak taka zmiana będzie naprawdę dobrym bodźcem dla mięśni jak ten trening 5x5.
 
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Cze 25, 2012 6:37 pm     

DZIEŃ 6 (PONIEDZIAŁEK - 25.06.2012r.)

Dieta trzymana, suple wg rozpiski.

Trening:

1. Wycisk sztangi leżąc [20x20kg/12x40kg/8x70kg/6x90kg/5x5x110kg] 2 i 3 seria ciężko, 4 i 5 dużo lżej, chyba przez PsyKO, myślę żeby wrzucić 50g więcej ryżu w posiłku przedtreningowym. za tydzień spróbujemy +2,5kg
2. Wiosłowanie sztangą w opadzie [12x40kg/8x70kg/5x5x100kg] za tydzień +5kg
3. Pompki na poręczach z obciążeniem [10xcw/8x5kg/5x5x12,5kg] lekko za tydzień +2,5kg
4. Wznosy sztangielek bokiem [12x8kg/10x10kg/3x10x13kg] ok

brzuch, gainer, aero 30min

dzisiaj cheat meal po treningu mała pizza na 2 osoby.

Trening będzie chyba lekkim szokiem dla mięśni rozpiskę dałem razem z seriami rozgrzewkowymi, mimo że przerwy na klatce większe niż do tej pory od ponad roku robiłem to męczący - bez PsyKO na tej diecie było by ciężko.

Wrażenia fajne, suple się zaczynają rozkręcać, beta-alanine czuć wyraźnie na treningu.
 
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Pon Cze 25, 2012 7:04 pm     

dlaczego miedzy brzuchem a aero nie dajesz BCAA i po zakonczeniu treningu?
_________________
 
 
       
Rashes 

SOGI: 278

zawodowiec
DemolitionMan

Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 460
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Cze 25, 2012 7:18 pm     

sorry, zapomniałem dopisać, tak do gainera dorzucam 2-4 tabletki BCAA PxS zależnie jak czuję czy trening dał mi w kość. Gainer mam dodatkowo wymieszany z l-leucyną PxS
 
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Pon Cze 25, 2012 7:32 pm     

spoko, w koncu masz normalmna rozpiske treningowa, teraz tylko zapierdalac!
_________________
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10