Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Harpagan 

SOGI: 64

zawodowiec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 259
  Wysłany: Czw Sie 07, 2014 7:33 pm   Nutrigenomika  

Hej, na fajnego arta się natknąłem - ciekawe czy kiedyś tak bedzie, że suple, dieta i trening będzie indywidualnie, w pełni dopasowany do genów (fenotypu) ćwiczącego :)
Cytat:
W dalekiej przyszłości dietetycy będą zapewne potrafili tak dopasować zalecenia żywieniowe, aby pasowały one do genów danej osoby. Na razie takie indywidualne dopasowanie to jedynie odległe marzenie, bowiem wiele jeszcze musimy się nauczyć, ale już rozwija się dziedzina badań – nutrigenomika – która sprawdza wszelkie zależności między żywnością a genomem człowieka oraz sposobami odpowiedzi organizmu ludzkiego na różne składniki pożywienia, a wraz z nią rozwija się nasza wiedza dotycząca zdrowego żywienia i umiejętność dopasowania zaleceń dietetycznych.


Geny to nie wyrok

Ulubionym wytłumaczeniem wielu osób są geny – jestem otyły bo mam takie geny, mam wrzody po dziadku, chorobę serca po babci, a nadciśnienie po mamusi – prawda jest taka, że geny w bardzo niewielkim stopniu odpowiadają za powstawanie tych wszystkich chorób. Nawet jeżeli w rodzinie występuje dużo osób z danym schorzeniem, to kluczowe znaczenie ma nasz tryb życia – higiena snu, wypoczynek, aktywność fizyczna oraz prawidłowe żywienie. W związku z tym, że w spadku po przodkach dostajemy nie tylko DNA, ale równie często kopiujemy ich nawyki – sposób na spędzanie wolnego czasu, tradycje kulinarne – cierpimy często na te same problemy zdrowotne co babcia, dziadek czy matka.


Cały art: http://zasadyzywienia.pl/nutrigenomika.html
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Sie 08, 2014 10:30 am     

lap 200 sogow .

Pewnie ze fajnie by bylo zeby kazdemu dobierano pod genotyp wszystko . Latwiej by sie robilo postep i nie wywalalo kasy w bloto.
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11