Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
pieczar

SOGI: 88

świerzak

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 88
Skąd: FG
  Wysłany: Pią Lut 13, 2009 5:06 pm   Plan na poprawę siły  

Witam do tej pory nie skupiałem sie zbytnio na sile ale chcial bym rozpoczac wlasnie cykl treningowy ktory pomoże poprawic wyniki silowe w wyciskaniu lezac oraz w martwym ciagu , oraz wyciusku zolnierskim oczywiscie nie zaniedbujac ogolu sylwetki jednak priorytet to sila .
obecnie na plaskiej 110
martwy 150
staz 2 lata jeden cykl na mono i schocku do planu trniengowe planuje dodac stak przed treningowy i mono .

Jaki trneing moglibyście polecić ?
_________________
Tyle dostaniesz ile z siebie dasz
 
 
   
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Sob Lut 14, 2009 7:40 am     

"Trening na poprawę siły-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 3-5 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej) Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu."


Jeżeli to pierwszy plan na siłę to radziłbym od ogólnej jej wersji, bez dzielenia na priorytety.
I nie rzucaj się od razu na duże ciężary bo stawy mogą się zesłościć na Ciebie 8) Ja zacząłem swój pierwszy plan na siłę bodajże od 80-90 % ciężaru maksymalnego i po 3 tygodniach musiałem przerwać ze względu na bóle w łokciach.

Obok diety [która jak wiemy jest kluczem w tej grze] Zadbaj również o dobrą suplemenacje podczas cyklu, kreatynka do tego jakieś bcaa w okolicach treningowych.
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Sob Lut 14, 2009 4:35 pm     

Pieczar , a co chcesz wkoncu robic?
Trojboj czy wyciskanie ?
 
 
   
pieczar

SOGI: 88

świerzak

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 88
Skąd: FG
  Wysłany: Nie Lut 15, 2009 2:04 pm     

Chcę poprawić siłę w lawce i martwym więc typowy trojboj to nie bedzie .Ale to dla mnie priorytet .
_________________
Tyle dostaniesz ile z siebie dasz
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Lut 15, 2009 2:51 pm     

Tylko widzisz , jak chcesz robic ciag to musisz miec mocne nogi.
Jak robisz mocne siady to i sila plecow idzie mocno w gore.
Bez robienia przysiadow nie zbudujesz mocnych ciagow.
 
 
   
pieczar

SOGI: 88

świerzak

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 88
Skąd: FG
  Wysłany: Pon Lut 16, 2009 8:26 pm     

To i nogi porzadnie przykatuje , chodzi o to żeby szla sila ale wzrost masy miesniowej ucieszy mnie również :) . Tak że jeśli mogl być podać jakis ciekawy plan to bym byl wdzieczny.
_________________
Tyle dostaniesz ile z siebie dasz
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10