Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Wto Cze 16, 2009 1:18 pm   Dieta TKD  

Myślę o zastosowaniu tej diety na miesiąc lipiec, celem totalnego wypalenia, miał ktoś styczność z tego rodzaju dietą ? Interesują mnie każde uwagi/odczucia

Poniżej fajny art, ukazujący w prosty sposób mechanizm tej diety:

Na czym polega TKD?

TKD to typowa dieta ketogeniczna ze spożywaniem węglowodanów w ilościach ok.25-50g.w okresie okołotreningowym,czyli przed i/lub po treningu.

Głównym celem TKD jest dostarczenie węglowodanów przed treningiem w celu zaopatrzenia organizmu w energię jakże potrzebną w czasie wzmożonego wysiłku i ponowne wejście w stan ketozy po treningu.
Grono osób dzieli dawkę węglowodanów na pół dostarczając je również po treningu w mixie z aminokwasami bądź białkiem oczekując lepszej regeneracji.

Ta dieta to dobra alternatywa dla ludzi ćwiczących siłowo,ale mających zamiar spalić niepotrzebny tłuszcz.
Dobrze jest ją łączyć z treningiem typu HST,FBW czy HIT,gdzie zazwyczaj wykonuje się dwie serie na partię.
Lyle McDonald autorytet w dziedzinie dietetyki radzi,aby spożywać ok.5g.węglowodanów na dwie serie treningu.
Najlepszymi źródłami węglowodanów są cukry proste tj.glukoza,polimery glukozy lub carbo.

Ile mam jeść kalorii?

Najprostszy wzór na obliczenie kcal to pomnożenie swojej wagi przez 24 i współczynnik aktywności,czyli
Np.80kg.X24X1,4,od wyniku odjąć ok.10% co stanowić będzie deficyt.

Ile jeść białka i ile tłuszczu?

Na początku polecam ustawić białko na poziomie ok.2g.na kg.SUCHEJ masy ciała.
jako,że tłuszcz jest głównym źródłem energii podczas diet KETO proponuje spożywac je w granicach ok.2-2,2g.na kg.SUCHEJ masy ciała.
Natomiast nieco ograniczać je w dniach ładowania ww.

TKD a aeroby.

Podczas wykonywania aerobów jemy normalnie tj.w dzień nie treningowy.
Ładowania węglowdanami stosujemy tylko w przypadku treningu anaerobowego (siłowego).

Przykładowy jadłospis w diecie TKD dla osoby ważącej 100kg.jej poziom tłuszczu to 20%,czyli sucha masa stanowi 80kg.:

1.4 jaja + warzywa
2.150g.sera GOUDA + warzywa
3.(1,5g.przed treningiem)wieprzowina ze śmietaną 18% + warzywa
4.Ładowanie 30min.przed treningiem - 25g.glukozy
5.Ładowanie po treningu - 25g.glukozy
6.150g.łososia smażonego na oliwie lub,sardynki w oleju,makrela itd.
7.150g.Twaróg pełnotłusty + śmietana 18%

Dodatki,suplementacja podczas TKD


Podczas TKD polecam uzupełniać dietę antykatabolikami - BCAA,glutamina,bo jak już wcześniej wspomniałem po treningu siłowym dobrze jest się dodatkowo zabezpieczyć przed katabolizmem.
Kolejnym produktym,który może ułatwić życie podczas tego okresu jest olej MCT,dzięki któremu organizm szybciej wejdzie po treningu w stan KETO a dodatkowo jest dobrym źródłem energii.


Źródło:
http://www.kfd.pl/diety-r...nowe-27689.html
 
 
       
kleju45 

SOGI: 1796

MASTER
mistrz patelni :D


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1801
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:12 am   Re: Dieta TKD  

SpAiro_ napisał/a:

1.4 jaja + warzywa
2.150g.sera GOUDA + warzywa
3.(1,5g.przed treningiem)wieprzowina ze śmietaną 18% + warzywa
4.Ładowanie 30min.przed treningiem - 25g.glukozy
5.Ładowanie po treningu - 25g.glukozy
6.150g.łososia smażonego na oliwie lub,sardynki w oleju,makrela itd.
7.150g.Twaróg pełnotłusty + śmietana 18%
[


Podoba mi sie taka dieta,musi byc smaczna moze by sprobowal :lol:
_________________
"Trenuj ponad ból,
śmierć będzie twoim jedynym wybawieniem."
J. Weider
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:23 am     

No ta co jest podana za przykład to wygląda bardzo smacznie, ja sobie modyfikuję trochę, tłuszczu z MCT i Lnianego, dodam, na rzecz tych zwierzęcych, ale tylko część :-)

Dopinam wszystko na ostatni guzik od lipca startuje, robię kratę w 30 dni :mrgreen:
 
 
       
kleju45 

SOGI: 1796

MASTER
mistrz patelni :D


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1801
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:31 am     

wystartuje razem z Toba doszlifuje krate w 30 dni :twisted:
_________________
"Trenuj ponad ból,
śmierć będzie twoim jedynym wybawieniem."
J. Weider
 
 
       
kleju45 

SOGI: 1796

MASTER
mistrz patelni :D


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1801
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:32 am     

a w 3 posilku ile tej wieprowiny??
_________________
"Trenuj ponad ból,
śmierć będzie twoim jedynym wybawieniem."
J. Weider
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:40 am     

Nie wiem ile autor miał tam na myśli, pewnie zależy to jaka to będzie jej część :-)

Kleju Ty za tego m-drola się bierz i zrób kilka dobrych kilogramów, a nie tylko kratki i kratki :lol:
 
 
       
kleju45 

SOGI: 1796

MASTER
mistrz patelni :D


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1801
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:53 am     

suchego miecha mozna dorzucic, zobaczymy jak to bedzie wygladac jutro :wink:
_________________
"Trenuj ponad ból,
śmierć będzie twoim jedynym wybawieniem."
J. Weider
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:57 am     

Hehe, ja już też się nie mogę doczekać :grin:
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 6:56 pm     

jezeli chcecie dorzucic miesa to proponowalbym diete CKD... dieta ketogeniczna z okresowymi ładowania wegli... np co tydzien lub co dwa tygodnie... sam wchodze na CKD od wrzesnia:)...

Rozmawiajac z pewna szanowana postacia w gronie osob zwiazanych z kulturystyka, ktora prowadzila szereg badan nad najlepszym zrodlem kalorii dla ludzi... wyszlo na to, ze od wiekow poczawszy od czlowieka pierwotnego najlepiej pozytkowanym i wchlanianym zrodlem kalorii jest tluszcz i bialko... wegle, a wlasciwie ich nadmiar, gdyz niewielka ilosc jest potrzebna organizmowi do funkcjonowania, to tylko to tzw... skutek uboczny "postepu ludzkosci"... tak samo wieprzowina, ktora zostala obalona w kregu kulturystycznym (i nie tylko)... okazuje sie, ze jej struktura aminokwasowa i tluszczowa jest najblizsza czlowiekowi i nie powinnismy skrajnie wchodzic w stereotypy piersi z kurczaka kilogram dziennie... Czlowiek pierwotny zywil sie glownie miesem i to byl najlepiej trawiony przezeń pokarm i to wystarczalo aby "samiec" mogl dziennie pokonywac dziesiatki kilometrow w poszukiwaniu pozywienia... prawda, ze w tamtych czasach ludzie umierali raczej z niedoboru jedzenia... co sie dzieje dzisiaj?? Ludzie umieraj z PRZEJEDZENIA... biorac pod uwage, ze dla przecietnego Kowalskiego glownym zrodlem kalorii sa weglowodany... wlacza pewna "czerwona lampke" w glowie... Do tego z czasem organizm inaczej zaczyna reagowac na dostarczany pokarm... sam kontroluje apetyt i ilosc potrzebnego "paliwa"... zmniejsza sie ilosc posilkow, a efekt pozostaje ten sam albo i lepszy... czy chchesz masowac czy rzezbic sylwetke manipulujesz jedynie iloscia bialka... brzmi to dziwnie, ale ja widuje czlowieka, ktory wazy okolo 110kg i to calkiem niezle jakosciowo jak na swoj wiek, trzym forme caly rok a je... RAZ DZIENNIE!!! Macha niezlymi ciezarami i cieszy sie zdrowiem co w dzisiejszych czaszach jest rzadkoscia juz po 40stce czesto...

jest jeszcze wiele rzeczy, ktore zostaly udowodnione w badaniach naukowych prowadzonych na setkach ludzi, ktore twierdza, ze dieta z minimalna iloscia weglowodanow jest nie tylko najzdrowsza, ale i pozwala na bardziej jakosciowy efekt treningu silowego... przeciez okazuje sie, ze po tzw.: "okresie adaptacyjnym organizmu" do zmiany dietetycznej, ciala ketonowe sa lepszym paliwem dla mózgu niz glukoza...

... szczerze to sam ulegam tym nowinkom i dlatego do czasu wejscia na CKD mam zamiar przeczytac cala "BIOCHEMIE HARPERA" i prace Ireny Celejowej aby potwierdzic wiele informacji...

poczytajcie na temat zdrowotnych "glodowek"... to jest dopiero cos nieslychanego :shock:

prawda, ze kazdy jest "wyjatkowy" i roznie zareaguje na tak drastyczna zmiane, ale mysle, ze warto sprobowac... i przekonac sie na wlasnej skorze ile to wszystko jest warte:)

pzdr!
 
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 10:08 pm     

Ale dlaczego, akurat CKD przy dorzucaniu mięsa ?

Też napewno jeszcze w tym roku stestuje CKD, ale na pierwszy ogień TKD leci :-)
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pią Cze 19, 2009 5:01 am     

cotygodniowe ładowanie jest bardziej korzystne dla Naszych miesni jezeli chchemy zwiekszyc jego mase... ciezko tutaj o zalanie z tego powodu, ze po okresie adaptacyjnym glownym zrodlem energii nie jest glikogen lecz wolne kwasy tluszczowe... to tez jest duzym plusem... przy diecie weglowodanowo bialkowej nie ma sily aby sie nie zalac... tutaj potrzeba cudu... dlugi okres dostarcania malej ilosci weglowodanow drastycznie bniza poziom hormonow anabolicznych w Naszym organizmie, ktore normuja sie dopiero po tych 2 miesiacach... polecilbym jednak cotygodniowe ładowanie, (po kazdym ładowaniu jestes coraz wiekszy :mrgreen: ) ale aby zrobic na tym mase potrzeba przejsc ten okres adaptacyjny, gdyz organizm nie bedzie mial warunkow do wprowadzenia sie w stan anaboliczny... redukcja tak, ale na mase za wczesnie... ale kto wie ja jeszcze tego nie testowalem... to sa tylko tzw "nowinki biochemiczne", ktore trzeba potwierdzic...

pzdr!
 
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Pią Cze 19, 2009 8:13 am     

Dzięki za odp ;-) Mam nadzieje, że będziesz kontynuował dziennik i we wrześniu będziemy obserwować jak reagujesz na CKD :-)
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Cze 20, 2009 6:47 pm     

Dzieki SPAIRO... no chyba, ze cos sie zmieni nagle i wejde niedlugo na diete ketogeniczna aby zrobic jakis maly recompik:D moze uda mi sie dostac do jakiegos testu to wtedy zrobilbym recomp przed wyjazdem na wakacje:) WTedy CKD jest w sam raz:D

jak mina 2-4 miesiecy na ketozie akurat zacznie sie okres masowania wiec bede mogl z powodzeniem budowac czysta mase miesniowa utrzymujac BF:D

zobaczymy jak beda wyniki testow:) chetnie bym cos "stestowal" i zrobil jakis widowiskowy recomp:D

zobaczymy... moze wejdziemy obaj na CKD i bedziemy sie dzielic odczuciami na bieżąco :wink: i zrobimy "forme startowa":D hehe

Pzdr!
 
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Sob Cze 20, 2009 7:00 pm     

Hehe ta, ja zamierzam zrobić konkret formę w 30 dni :mrgreen: Wiem, że mało realne, ale dopinam WSZYSTKO na maks, zmotywowany jestem fest, jak jeszcze do tego dojdą jakieś miłe suplementy od nrw, to jestem gotów robić poziom bf kolegi z awatara :lol: :mrgreen:

No Ty mógłbyś wejść na CKD, a ja na TKD i było by fajne porównanie ;-)
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Cze 21, 2009 7:29 am     

zobaczymy jak to sie wszystko potoczy... jeszcze dochodzi do tego kwestia finansowa... to nie sa tanie diety niestety :roll:

pzdr!
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10