Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
thegame 

SOGI: 182

świerzak


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 182
  Wysłany: Czw Gru 17, 2009 5:17 pm   Trening redukcja  

Ostatnio wyczytałem, że ćwiczenie dużymi ciężarami (w granicach 80%-90% RM) z mniejszą liczbą powtórzeń podkręca metabolizm spoczynkowy i w połączeniu z aerobami w porównaniu do "powszechnego" treningu redukcyjnego z duża liczba powtórzeń daje lepsze rezultaty. ktoś coś o tym może więcej powiedzieć?
_________________
Nie chodzi o to żeby podnosić tonę, tylko o to żeby wyglądać jakby się podnosiło dwie
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Pią Gru 18, 2009 9:18 am     

Ja podczas redukcji zawsze robię siłówkę+aero. Jak narazie takie zestawienie mnie nie zawiodło.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:10 am     

tak to podkreca metabolizm...

jednak dobrym rozwiazaniem jest trening z duza iloscia powtorzen jezeli trenujacy chce wywolac efekt tzw "spalania miejscowego"...

pzdr!
 
 
 
       
thegame 

SOGI: 182

świerzak


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 182
  Wysłany: Sob Gru 19, 2009 4:11 pm     

Mógłbyś coś o tym więcej napisać tj o spalaniu miejscowym?
_________________
Nie chodzi o to żeby podnosić tonę, tylko o to żeby wyglądać jakby się podnosiło dwie
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Gru 20, 2009 10:34 am     

aby spalac tluszcz treningiem silowym nalezy robic takimi ciezarami aby nie przekraczac progu tlenowego... jezeli zacznie sie robic deficyt tlenowy organizm zacznie pobierac energie z wlasnych aminokwasow... tluszcz sie utlenia!

po krotce wyglada to tak, ze najmniej otluszczone partie cwiczysz na poczatku aby usunac jak najwiecej glikogenu miesniowego i rozcwiczyc miesnie... na koncu cwiczysz partie najbardziej otluszczone utrzymujac "strefe przemian tlenowych"... wtedy przyspiesza sie spalanie tkanki tluszczowej w tym konkretnym miejscu... do tego zwieksza sie cieplota ciala i to tez pomaga w spalaniu tkanki tluszczowej i przyspiesza metabolizm gdyz wykonujemy jakis wysilek...

czesto robi sie taki zabieg podczas rzezbienia, gdy nogi odstaja separacja od innych partii...

pzdr!
 
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Gru 20, 2009 1:28 pm     

JOR ale z tego co wiem to nie ma miescowego spalania taknki tluszczowej :?:
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
thegame 

SOGI: 182

świerzak


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 182
  Wysłany: Nie Gru 20, 2009 4:44 pm     

Muszę o tym poszperać po sieci
_________________
Nie chodzi o to żeby podnosić tonę, tylko o to żeby wyglądać jakby się podnosiło dwie
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Gru 21, 2009 12:51 pm     

takie myki moga jedynie pomoc w spalaniu nadmiaru tkanki tluszczowej w okreslonych miejscach... tu chodzi o cieplote i zwiekszone ukrwienie w odpowienim miejscu, ktore sprzyja takim zabiegom... no i wczesniejsze wyplukanie glikogenu... tez sie klocilem z "Panem Doktorem S.", ale zabil mnie argumentami i pokazanymi badaniami i musialem przyznac mu racje...

PS. w wielu momentach toczylem z Nim wojne... kilka wygralem, ale kila przegralem z kretesem hehe

pzdr!
 
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 11:11 am     

Nie wiem , ale nie znam nikogo kto spalil tluszcz miejscowo. ANukowo udowodnione ze tak sie nie da. Najpierw sie plai sadelko z rak , now brakow , klatki , a na koncu idzie to na czym zalezy wszystkim najwiecej czyli brzucha :arrow:
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 3:24 pm     

Czy istnieje zależność między poziomem estrogenu lub testosteronu a odkładaniem się tkanki tłuszczowej w danych(dupa biodra lub brzuch) miejscach?
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
thegame 

SOGI: 182

świerzak


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 182
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 4:48 pm     

Ostatnio czytałem artykuł w M&F i tam kolo twierdził, że otyłość, w głównej mierze powodowana jest przez niski poziom teścia, tzn, im bardziej otyły tym mniejszy poziom teścia i odwrotnie. Wynikało z textu, że jak zaczynasz tyć to spada ci poziom teścia co sprzyja wzrostowi tkanki tłuszczowej. Trochę kołomyja, ale ciężko w trzech słowach oddać sedno artykułu.
_________________
Nie chodzi o to żeby podnosić tonę, tylko o to żeby wyglądać jakby się podnosiło dwie
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 4:53 pm     

Ostatnio na podstawie własnych obserwacji doszedłem właśnie do podobnych wniosków tylko czy to niski poziom teścia powoduje otyłość czy otyłość obniża teścia.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 5:42 pm     

ale nadmiar moze konwertowac w tzw. zle DHT i jest wtedy bol. Mi sie wydaje ze to bardziej podloze genetyczne.
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 7:03 pm     

jakby istniał efekt miejscowego spalania tk. tłuszczowej to np. taki tenisista miałby jedną reke max rzeźbę a drugą której w zasadzie nie używa "przytłuszczoną" - a jak wiemy tak nie jest...
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 10:27 pm     

otylosc ciagnie za soba obnizenie poziomu tescia na rzecz estrogenu... zauwazcie, ze otyli ludzie czesto moga miec nawet ginekomastie...

bezimienny, przeciez to czysta glupota... napisalem wyzej, ze takie zabiegi moga wspomoc miejscowe obnizanie poziomu tluszczu...

co mamy najbardziej otluszczone i z czego naciezej schodzi i odwrotnie uwarunkwoane jest genetycznie...

taki efekt jest mozliwy, ale trzeba do tego podejsc dosc kompleksowo i sposobem...

sprobujscie a sami sie przekonacie...

tylko pamietajcie, ze moze tylko wspomoc, a nie, ze jak bedziecie tak robic to dorzezbicie sobie prawego bicepsa, a reszta pozostanie bez zmian albo bardziej sie zatlusci... lokurvaa nonsens

to tak samo jakby kreatyna budowala mase, a nie powodowala dogodne warunki anaboliczne dla organizmu... takze nie bierzcie zbyt doslownie pewnych rzeczy...

tak mnie uczyli, a sam sie klocilem z Doktorami, ze to niemozliwe... badania i argumenty mnie zabily, a pozniejsze wlasne doswiadczenie utwierdzilo w tym, ze mieli racje...

pzdr!
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11