Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:58 pm   dyskomfort w pachwinie  

Witam.Mam taki problem otóż od około 2,5 tygodnia mam takie dziwne uczucie w tych okolicach .Mam tam uczucie tak jakby obrzęku ale patrząc w lustro nic tam nie widać,ani śladu opuchlizny .Nie jest to ból ani kucie,ciężko to nazwać,to takie uczucie jakby bielizna się wbijała tam,czasem też gdzieś mnie zakuje delikatnie po prawej stronie ale w rożnych miejscach i czasem poćmiewa mi prawe jądro.Byłem u chirurga z tym i nic tam nie wyczuł,sprawdził cały brzuch i powiedział żebym za 2 miesiące zgłosił się na kontrolę.W przychodni zostałem skierowany jeszcze do urologa i w poniedziałek się tam wybieram.Nic mnie nie boli w secie napinania brzucha czy przy wydalaniu,żadnej gulki też nie mam.Czy ktoś miał podobną sytuacje,jeśli tam to proszę o wypowiedzenie się w tej sytuacji bo jestem ciągle zestresowany tym wszystkim i ciągle o tym myślę i się zamartwiam. Ps wczoraj byłem na siłce zrobiłem plecy i trica,po tym brzuch i szczerze mówiąc nawet jakby lepiej się poczułem,ale nie wiem czy to mi sie tak tylko wydaje,ale odnoszę takie wrażenie.Dodam jeszcze żę mam takie dziwne bóle w krzyżu z prawej strony,może to ode tego promieniuje?
 
 
 
       
mały666 

SOGI: 1058

MASTER

Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1130
Skąd: łódź
  Wysłany: Pią Mar 12, 2010 1:23 pm     

nikt tu nie jest wrozka zeby zgadywac co ci dolega.. osobiscie zaczolbym od usg jader i pobrzusza
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 12:04 am     

ja jestem w tej samej sytuacji i masz podobne objawy do mnie... to moze byc stan przed przpuklinowy - zagrozenie przepuklina... odstaw jakikolwiek wysilek fizyczny i czym predzej udaj sie na usg... ono prawde Ci powie...

najwazniejsze odstaw silownie bo moze byc zle...

trzymam kciuki...
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 11:45 am     

Ostatnio zauważyłem jakby miejsce zaznaczone na czerwono się powiększyło,a miejsce gdzie odczuwam dyskomfort to te zaznaczone na czerwono,tak bardziej na udzie niż w pachwinie.Czy w miejscy zaznaczonym na czerwono sa węzły chłonne?I czy te wszystkie dolegliwości z tym związane mogą być właśnie ich przyczyna?Jor jak możesz się wypowiedzieć to proszę o radę,bo ty w tych sprawach jesteś w miarę obeznany.
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 1:26 pm     

sluchaj powodów moze byc wiele... jeden odczuwał bol w pachwinie i lekarze podejrzewali, ze to stan przed przepuklinowy, a potem okazało sie, ze to wyrostek jak ten sie wylał i musial isc od razu pod noz... pachwina (lewa i prawa) to miejsce w okolicach krocza tam gdzie wystepuja wlosy czyli nieco wyzej jednak promieniuje w okolice uda i jąder bo w kanale pachwinowym przechodze nasieniowody, przewody krwionosne, miesien dźwigacz jąder itp...

na pewno jest cos nie tak... przepuklina ma kilka ujsc... moze wyjsc w pachwinie(przepuklina prosta) moze wyjsc do worka mosznowego(skosna) i w okolicach ktore masz zaznaczone jest to przepuklina udowa...

to jest jedynie teoria i domniemania a prawde powie CI usg... do tego dłoń lekarza wyczuje jakie to stadium...

w domu mozesz to sobie sprawdzac na dwa sposoby:

1. Stan przyłóż dwa palce w okolice pachwinowe lub gdzie czujesz dyskomfort, skręć glowe w lewa strone i kaszlnij mocno... sproboj wyczuc czy cos pulsuje... wtedy to miejsce jest narazone lub juz moze powstac jakis mały worek pachwinowy zewnetrzny...

2. Połóż sie na łóżku/podlodze, palce na miejscu wyzej wymienionym, i trzymajac proste nogi caly czas poziomo przy podlozu, kolana proste... sprobuj wykonac sklon do przodu(jak przy brzuszkach)... sproboj wyczuc czy cos pulsuje czy sie uwypukla...

JAK NAJSZYBCIEJ ZAREJESTRUJ SIE DO LEKARZA NAJLEPIEJ SPORTOWEGO NA USG PROPONUJE PRYWATNIE WIADOMO DLACZEGO...

NIE WYKONUJ CWICZEN FIZYCZNYCH...

i daj znac jak sie maja sprawy
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 2:26 pm     

sprawdziłem te dwie metody które zasugerowałeś i nic nie wyczułem jak kaszlam to się napina mi brzuch i nie czuje czy coś mi tam pulsuje itp,w poniedziałek idę jeszcze raz do chirurga,tym razem po znajomości ide do dobrego specjalisty,zobaczymy co powie.Musze jeszcze dodać że w krzyżu mnie napie.. ładnie przy schylaniu,też z prawej strony, trochę to wszystko dziwne ale będę robił badania itp aż sie dowiem co mi jest.
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 3:46 pm     

moze sie ponaciagales...

ale profilaktycznie odpoczywaj teraz i nie dzwigaj...

napisz po usg co i jak

trzymam kciuki

pzdr!
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Sob Mar 13, 2010 4:40 pm     

ok,jor troszkę mnie uspokoiłeś,bo ostro dygam dupę przed jakimikolwiek zabiegami i operacjami,jak będę po usg dam znać co i jak
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Mar 14, 2010 11:30 am     

u mnie tez nic nie pulsuje... ale jest poszerzony kanał pachwinowy wiec jest zagrozenie, ze jakbym dźwignał to by pod cisnieniem tloczni brzusznej wylazly mi flaki na wierzch no i wtedy operacja od razu...

teraz jest szansa, ze to sie zablizni...

najwazniejsze!! NIGDY NIE ZAPOMINAJ O PASIE PODCZAS CWICZEN, ale najpierw wylecz sie do konca bo jak juz cos sie dzieje to pas moze nawet pogorszyc sprawe...

czekam na jakies informacje po usg i trzymam kciuki

pzdr!
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Pon Mar 15, 2010 6:30 pm     

Witam.
Byłem dziś u kolejnego chirurga,tym razem u chirurga z prawdziwego zdarzenia(który wykonuje zabiegi i operacje w szpitalu).Nic nie stwierdził jeśli chodzi o przepuklinę,jedynie powiedział że możne tam coś być i jest to jedyne podejrzenie,ale ogólnie rzecz biorąc nie stwierdził u mnie przepukliny.Odwiedziłem również urologa który po wnikliwych badaniach,nie stwierdził żadnych powikłań związanych z układem moczowym itp.Zbadał mnie też pod kątem przepukliny i również niczego niepokojącego nie zauważył.Teraz tylko się głowie czym może być spowodowany ten dyskomfort.Będę się starał o rtg odcinka lędźwiowego, ponieważ chirurg ze szpitala powiedział iż te moje problemy mogą pochodzić od kręgosłupa.
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Mar 15, 2010 8:58 pm     

zrob reszte badan i po klopocie mysle...

jak ustana objawy zrob jeszcze 2 tygi przerwy i wracamy do cwiczen:)

zdrowia!
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Czw Mar 25, 2010 7:43 am     

jor5 słuchaj mógłbyś tak dla mojej informacji zaznaczyć na przykładzie jakimś gdzie znajduje się przepuklina udowa,ponieważ na necie nigdzie tego klarownie ukazanego nie mogę znaleźć
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Czw Mar 25, 2010 9:23 am     



Na tym rysunku masz zaznaczone miejsce wystepowania przepukliny udowej cyfrą 2... worek przpuklinowy wciska sie w kan ał udowy przez ktory przechodza tetnice i zyły zasilające konczyne dolna... znajduje sie ponizej rozciegna pachwinowego...


a co dalej cos sie dzieje niedobrego?
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Czw Mar 25, 2010 9:38 am     

tzn. ten dyskomfort jeszcze jest ale mniejszy i właśnie takie zgrubienie jest w tym miejscu gdzie na czarno zaznaczyłem http://img171.imageshack....72/25583472.jpg
tylko w tym miejscu to przepukliny udowej nie ma wnioskując z tego rysunku który podesłałeś
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Czw Mar 25, 2010 9:56 am     

rożnie to moze byc w sumie niedaleko... gdzie ten kanał sie znajduje dokladnie zalezy od budowy morfologicznej...

a byles na usg w koncu?
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11